Магічні властивості кропу та петрушки: чому варто посадити зелень на своїй ділянці

Прикмети та забобони, пов'язані з ароматними травами.

Кріп та петрушка вже давно влаштувалися на нашій кухні. Зелень додають у салати, супи, використовують під час консервації. Вважається також, що вона має магічні властивості, інформує Ukr.Media.

Кріп багатий на вітаміни групи В, А і С, допомагає в разі здуття живота і проблем із кишківником.

Петрушка теж багата на вітаміни (особливо С і групи В), а також на залізо, магній, цинк, вона має антиоксидантну, антибактеріальну дію.

Але мало хто знає, що кріп і петрушка — захисні трави, вважається, що вони відганяють від дому нечисту силу, допомагають прогнати з кімнат злих духів.

Якщо посадити зелень на своїй ділянці, вона захищатиме від псування і пристріту. Є в них й інші магічні властивості, про які ви дізнаєтеся, прочитавши статтю.

Кріп — засіб від пристріту й чар

Якщо ви принесли пучки кропу з ринку або ж привезли оберемок ароматної трави з дачі, кілька гілочок варто повісити над вхідними дверима. Тоді в дім не приходитимуть неприємні люди, а якщо й з'явиться на порозі недоброзичливець, він не затримається у квартирі.

Гілочки кропу наші предки клали біля дитячого ліжка, щоб захистити дитину від пристріту. За прикметами, зелень дарує малюкові й міцний сон. Можна підкладати в ліжечко мішечки з кропом, а по дому розвісити пов'язані головки цієї зелені.

Кажуть, що запах цієї зелені не виносять відьми, він руйнує їхні чари. Колись люди вірили, що якщо з'їсти страву з додаванням кропу, можна позбутися чаклунства і псування.

Можна заховати мішечок із висушеним кропом у домі або ж розкришити трохи зелені на порозі, що допоможе відлякати від оселі людей із недобрими намірами чи думками.

Щоб позбутися потойбічних сутностей, езотерики радять пити настій із кропу або ж обкурювати приміщення його сухими гілочками. Найпростіший оберіг, здатний захистити від псування та пристріту — це висушений кріп, загорнутий у натуральну тканину. Його потрібно носити із собою, особливо якщо необхідно зустрітися з недоброзичливцями або ворогами. Настій кропу здатний позбавити й від накинутої хвороби.

Вважається, що кріп може пробуджувати пристрасть. Подружжю корисно не тільки додавати цю траву в різні страви, а й тримати пучки зелені біля ліжка.

Тим, хто ще не зустрів своє кохання, потрібно приймати ванну, кинувши в неї жменю насіння кропу. Кажуть, що це гарантує увагу протилежної статі.

Магічна сила петрушки

Петрушку добре знали ще в Стародавньому Єгипті, де вірили, що вона виросла з крові вбитого Гора. Коли влаштовувалися релігійні свята, учасники носили вінки з петрушки. У Стародавній Греції такі ж вінки надягали на голову на знак скорботи, тим самим висловлюючи співчуття родичам померлого. У греків була своя приказка про цю зелень. Так, якщо хтось казав, що цій людині потрібна тільки петрушка, це означало, що дні її добігають кінця.

Петрушка стала символом горя і печалі. Поганою прикметою вважалося зустріти селянина з кошиком цієї зелені. Колись люди вірили, що вона приживається і добре росте тільки на городах грішників і злочинців.

Петрушка росте повільно, тому люди вірили, що, перш ніж вирости, вона побувала 9 разів у царстві мертвих, у диявола. Раніше намагалися садити її після Страсної П'ятниці, а інакше людину переслідуватимуть нещастя і смерть. За прикметами, цю зелень не можна було пересаджувати, тому що і це обіцяє великі неприємності і горе.

Але поступово ці забобони забулися. На Русі ставлення до петрушки було іншим. Її зелень застосовували для лікування набряків, листям лікували рани й запалення, а соком зводили веснянки. Люди вірили, що вона допомагає вигнати з дому злих духів, а також дарує всім членам сім'ї довголіття і благополуччя.

Вважається, що зелень здатна вбирати в себе весь негатив, її часто використовують для поліпшення атмосфери в будинку. Якщо у квартирі неспокійно, необхідно вимочити петрушку у відрі з теплою водою, а потім вимити нею підлогу. Можна залишити пучок петрушки в каструлі з водою (на 10-15 хвилин), а потім окропити нею кімнати. Це допоможе позбутися будь-якого негативу в домі, прибрати псування і пристріт.

Ця зелень допомагає прибрати страхи й дарує життєві сили. Щоб залучити в дім достаток, потрібно приймати ванни з настоєм петрушки.

Крім того, зелень позбавляє емоційного багажу, очищає погані думки, допомагає зав'язати нові романтичні стосунки. Однак закоханій людині не можна зрізати петрушку, так вона може втратити своє кохання.

Не важливо, вірите ви в магію чи ні, пучки кропу і петрушки в холодильнику, а також свіжа зелень на грядці в будь-якому разі будуть корисними. Додаючи їх до різних страв, ми зміцнюємо свій імунітет, запасаємося необхідними вітамінами й мінералами, а чутки про те, що вони здатні позбавляти дім нечисті й допомагають поліпшити стосунки, — це приємний бонус, адже всі мріють про гармонію й порозуміння, а також про щастя й благополуччя.

Джерело