Литва оголосила підозри трьом окупантам, які причетні до вбивства литовського режисера у Маріуполі

Прокуратура Литви оголосила про підозру трьом учасникам незаконного формування «днр» у вбивстві громадянина Литви, цивільного, який жодним чином не брав участі у бойових діях. Йдеться про вбивство відомого литовського режисера Мантаса Кведаравічюса 2 квітня 2022 року у Маріуполі.

Про це сьогодні у Києві оголосила на спільному брифінгу генпрокурорів країн-членів JIT Генеральний прокурор Литви Ніда Грунскене.

Вказано, що це перші підозри за воєнні злочини, які оголосила Литва. Розслідування відбувалося в рамках діяльності спільної слідчої групи (JIT).

Генпрокурор Андрій Костін висловив переконання, що ця підозра — це лише перший крок спільної роботи JIT.

«Ця справа є глибоко символічною для нас, оскільки стосується жахливих злочинів агресора, скоєних у Маріуполі — місті, яке стало символом варварства російських загарбників. Трьох проросійських бойовиків підозрюють у вбивстві громадянина Литви, цивільного, який жодним чином не брав участі у бойових діях. Нелюдські тортури, які включали в себе розстріл, побиття, поранення ножем і переломи кісток, призвели до смерті чоловіка», — пояснив він.

Андрій Костін наголосив, що ідентифікація підозрюваних у цьому жорстокому вбивстві є важливим свідченням того, що навіть коли воєнні злочини скоюються на окупованих територіях, злочинці не уникнуть правосуддя.

 

 

Джерело