Лубінець попередив про нову схему шахраїв – зламали дані Офісу омбудсмена – Суспільство

Лубінець попередив про нову схему шахраїв - зламали дані Офісу омбудсмена - Суспільство

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Шахраї придумали чергову злочинну схему збагачення. Рідним та близьким військовополонених зловмисники пропонують за гроші “включити” їх до списків на обмін. Про це попередив Telegram-канал уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

– Зловмисники звертаються до сімей військовополонених, пропонуючи за грошову винагороду “включити” їх рідних до списків на обмін або “прискорити” процес обміну конкретного військовослужбовця. Для цього вони навіть зламують сторінки посадових осіб державних органів у соціальних мережах. На жаль, нещодавно шахраї зламали акаунти працівників Офісу омбудсмена. Вони нібито від імені цих працівників надсилали “прохання” позичити певну суму грошей громадянам, з якими відбувалося спілкування щодо їх звернення до Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини, – повідомив Лубінець.

Він також зазначив, що працівники його інституту сумлінно виконують свої посадові обов’язки в умовах воєнного стану і ніколи не висловлювали заявникам будь-яких прохань, у тому числі і грошового характеру. Він також звернувся до рідних військовополонених, закликавши їх бути обережними, оскільки зловмисники можуть вигадувати нові способи нажитися на людському горі.

Наприкінці січня на Дніпропетровщині викрили підприємця, який обдурив батька загиблого військового, виманивши у нього на 2,5 млн. гривень. Зловмисником виявився мешканець Кам’янського району. Йому інкримінують заволодіння чужим майном, вчинене особливо великих розмірах. Шахраї почали використовувати нещодавній обмін військовополоненими для афер під вигаданими профілями. Вони створили профілі нібито звільнених, які обіцяють надати інформацію про військових у полоні. Пізніше під різними приводами ці профілі починають вимагати кошти, надаючи хибні аргументи.
Джерело