Львівські лікарі врятували немовля з кістою на язику – Суспільство

Львівські лікарі врятували немовля з кістою на язику - Суспільство

Фото: facebook.com/1tmolviv

У Львові врятували двомісячну крихітку, яка не могла дихати і два тижні перебувала на апараті штучної вентиляції легень. У немовляти виявили велику кісту на язику, яка загрожувала її життю. Про це  повідомляють у Першому медоб’єднанні Львова.

Вероніка з Тернопільщини народилася передчасно – на 37-му тижні вагітності. Перші три тижні життя дівчинка була цілком здоровою. А потім раптом з’явилися хрипи та ускладнене дихання. Тернопільські лікарі діагностували у немовляти пневмонію і почали відповідне лікування. Проте дівчинці лише гіршало – стало складно ковтати та дихати. 

– Лікарі зробили КТ і виявили, що на корені язика дитини утворилася велика кіста – розміром 1 см 3 мм. Вона поступово росла. А це ризик для життя. У будь-який момент крихітка могла задихнутися. Потрібно було негайно видаляти новоутвір, – кажуть медики.

Для операції дитину скерувати до Львова,  Лікарню Святого Миколая. Тут спеціалісти одразу провели Вероніці бронхоскопію. Поступово набряк горла у маляти почав збільшуватись, дівчинці ставало все важче дихати. Лікарям довелося ввести інтубаційну трубку, під’єднати крихітку до апарату штучної вентиляції легень та ввести у стан медикаментозної коми.

За життя дівчинки боролась команда лікарів. Та перш ніж виконати термінову операцію з видалення кісти, довелося провести Вероніці переливання крові – через низький рівень гемоглобіну. 

 Задля порятунку крихітки спеціалісти Дитячої Лікарні Святого Миколая об’єднали свої зусилля з колегами Лікарні Святого Пантелеймона. Адже це доволі складне втручання – маленьке дитя і відповідно надто мале операційне поле. Та команда отоларингологів Тетяна Заброварна Олександр Євгенович та Вікторія Кожемяченко разом чудово впорались. Вони успішно видалили новоутвір та розблокували дихальні шляхи немовляти. Дитина вже повністю одужала і повернулася з батьками додому. 

У Львові в однорічного хлопчика виявили рідкісний синдром – його язик виявився вп’ятеро довшим за звичайний, лікарі змогли виправити цю патологію.
Джерело