Львівські лікарі вживили бійцю ЗСУ слуховий апарат у череп – Суспільство

Львівські лікарі вживили бійцю ЗСУ слуховий апарат у череп - Суспільство

Фото: facebook.com/1tmolviv

У Львові лікарі провели незвичну операцію щодо кісткової імплантації апарату для слуху. Українському бійцю, який майже повністю втратив слух у боях, повернули здатність чути. Про це повідомило Перше медичне об’єднання Львова.

– Слух у 47-річного Юрія почав погіршуватися після низки отриманих на фронті контузій. Внаслідок неодноразового ураження вибуховими хвилями пошкодження отримав слуховий нерв воїна. Згодом чоловік зовсім перестав чути на праве вухо, а на ліве – слух знизився аж до 30%. Один із побратимів Юрія, який лікувався у дорослій лікарні Першого медоб’єднання Львова, порадив йому звернутися до наших спеціалістів. А вже ті направили бійця до отоларингологів Дитячої лікарні Святого Миколая, зокрема Тетяни Заброварної, які мають значний досвід щодо імплантації слухових систем, – розповіли медики.

Військовий прагнув якнайшвидше повернутися у стрій, тому лікарі обрали метод із коротким реабілітаційним періодом. Вони вирішили зробити операцію з кісткової імплантації системи провідності BAHA. Після такого втручання відновлення триває лише місяць. Для дітей такі операції успішно виконуються вже чотири роки. А ось для дорослого – вперше. Отоларингологи вживили воїну в кістку завушної ділянки імплант, що кріпиться разом із магнітом. Коли рана після втручання у захисника загоїлася, зверху над вухом йому встановили процесор, який через кістку передає звук до слухового нерва та дає можливість знову чути. Після повернення слуху Юрій одразу ж повернувся на службу, додали лікарі.

Раніше львівські медики розповіли, як допомагають у реабілітації та протезують військовослужбовця після тяжкого поранення, ампутації кінцівок та ворожого полону. Також у Львові медики врятували пораненого на фронті військовослужбовця, який переніс два інфаркти та інсульт. 59-річний Іван Голюк із Коломиї переніс їх “на ногах”, будучи на фронті.
Джерело