Львівська опера з’ясовує, чому троє артистів балету не повернулися з гастролей у Фінляндії – Суспільство

Львівська опера з'ясовує, чому троє артистів балету не повернулися з гастролей у Фінляндії - Суспільство

Фото: instagram.com/muxandrij

Львівська опера розпочала службове розслідування через те, що троє артистів балету не повернулися разом з усім колективом в Україну з гастролей у Фінляндії. Це провідний соліст Андрій Михаліха, його дружина солістка Юлія Михаліха-Рома та артист балету Богдан Ключник. Про це пише Zahid.net.

З 8 по 22 лютого балетна трупа Львівської опери гастролювала в Естонії та Фінляндії з виставою «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса. 1 березня трупа мала дати цю виставу у Львові. Біографію  артистів, які не повернулися, видалили із сайту театру. 

У коментарі виданню представники Львівської опери пообіцяли прокоментувати ситуацію згодом. У соцмережах артистів також немає коментарів щодо того, чому вони не повернулися в Україну.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Андрій Михаліха (@muxandrij)

У березні 2023 року стендап-комік Андрій Щегель заявив, що виїхав з України, отримавши дозвіл Мінкульту, і не збирається повертатися.  Через тиждень після скандалу із Щегелем стало відомо про аналогічний випадок із режисером Тарасом Голубковим. У листопаді 2022 року він виїхав за кордон знімати фільм про війну, а натомість поїхав до Москви, де зняв кліп для російської співачки Клави Коки. Ці історії стали причиною обмеження видачі дозволів на тимчасовий виїзд для артистів. У січні чоловік блогерки Тані Пренткович Андрій Гонковський виїхав до Польші збирати гроші для ЗСУ, але опинився на Мальдівах. Хлопець пояснив, що він мав вільний час і вирішив з дружиною та дітьми полетіти на острови. 
Джерело