Літні канікули 2024: У Києві та Львові 3 місяці, у прифронтових містах менше – Суспільство

Літні канікули 2024: У Києві та Львові 3 місяці, у прифронтових містах менше - Суспільство

Фото: vikka.ua

Чиновники в Міністерстві освіти визначилися з приблизним графіком літніх канікул. Коли ж закінчиться навчальний рік 2024, чи матимуть змогу самі школи змінювати дату літніх канікул і про те, чому харківські школярі будуть довше навчатися за львівських, читайте у матеріалі Коротко про.

Останній дзвоник – 31 травня

Офіційна інформація від Міносвіти: літні канікули навчального року 2023-2024 розпочнуться 29 червня і закінчаться 31 серпня 2024 року. Вказані дати – це рекомендація МОН, а школи мають дозвіл встановлювати графіки канікул на місцях. При цьому у міністерстві нагадують, що протягом року школярі мають відпочивати не менше, аніж 30 днів. Крім того, школи самостійно вирішують необхідність і день проведення свята останнього дзвоника. 

У столичних школах свято останнього дзвоника відбудеться 31 травня. У КМДА кажуть, що цьогоріч і вчителі, і школярі працювали за освітніми програмами відповідно до запланованого графіка, якому навіть часті тривоги й обстріли не завадили. Тому дати літніх канікул не змінюватимуть. А випускники, які готуються до НМТ, у червні перейдуть зі звичного навчання на індивідуалізовано-групове, тобто навчатимуться з учителем не всім класом, а невеликими групами у певний день та час.

Колеги столичних вчителів – педагоги львівських шкіл поки точного графіку канікул не мають. В міській раді Львова кажуть, що, найімовірніше, канікули розпочнуться на початку червня.

У Харкові також планують закінчити нинішній навчальний рік 31 травня.

– А в серпні, у всякому разі так плануємо, діти зможуть надолужити прогалини в освітньому процесі, – розповіли Коротко про у департаменті освіти Харківської міської ради. – Але давайте спочатку закінчимо цей навчальний рік, адже до серпня ще є трохи часу.

Розуміємо харківських освітян: постійні обстріли та тривоги не дають можливості чітко планувати освітні заходи заздалегідь.

З точними датами літніх канікул ще не визначилися школи у багатьох областях України. І, можливо, перші тижні червня ще навчатимуться школярі тих учбових закладів, які знаходяться у прифронтових регіонах (Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя, Дніпро).

Джерело