Літаки F-16, які отримає Україні, потрібно буде додатково модернізувати – Суспільство

 Літаки F-16, які отримає Україні, потрібно буде додатково модернізувати  - Суспільство

Фото: Вікіпедія

Україна отримає від західних партнерів літаки F-16. Однак їм буде потрібна певна модернізація, щоб ефективно протистояти можливостям російської авіації. Про це розповів представник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

– Потрібно буде ці літаки модернізувати, бо ми протистоїмо серйозній “машині”. Російська авіація – це близько 1,5 тисячі бойових літаків, які є у складі РФ… Таким чином, вони мають технологічні літаки Су-35, Су-34. Треба, щоб F-16 не поступався за параметрами, – сказав Ігнат.

Він зазначив, що Росія зазвичай використовує проти України не всю свою армаду, проте літаки окупантів більш технологічно розвинені.

Раніше союзники України заявили про створення авіаційної коаліції для передачі державі сучасних винищувачів, зокрема F-16, яку очолили Нідерланди й Данія. Загалом Україна отримає не менше 61 літака з Данії та Нідерландів. Українські пілоти розпочали льотну підготовку на винищувачах F-16 у США і 25 жовтня вже приступили до польотів на F-16. До цього вони навчалися на тренажерах, авіатренажерах, які повноцінно відтворювали кабіну літака. А 22 жовтня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомляв, що українські пілоти найближчим часом пересядуть з авіатренажерів на справжні винищувачі F-16 у супроводі інструкторів. При цьому у Повітряних силах ЗСУ сподіваються, що перші F-16, ймовірно, з’являться в Україні навесні 2024 року.

Джерело