Кузин: Епідпоріг перевищений у трьох областях, ще у п’яти – зростає захворюваність – Суспільство

Кузин: Епідпоріг перевищений у трьох областях, ще у п'яти – зростає захворюваність - Суспільство

Фото: facebook.com/i.kuzin.moz

На сьогоднішній день у трьох областях України перевищено епідемічний поріг. Йдеться про Житомирську, Хмельницьку та Чернівецьку області. При цьому введення карантинних заходів поки що не прогнозується в жодному регіоні. Про це розповів головний державний санітарний лікар та заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін у коментарі РБК-Україна.

– Епідпоріг перевищено у Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій області. Збільшення захворюваності на ГРВІ зареєстровано ще у 5 областях – Вінницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернігівській. В інших регіонах країни зберігається неепідемічний рівень, – розповів Кузін.

За його словами, через циркуляцію вірусів грипу А та В у 22 регіонах країни зараз спостерігається зростання захворюваності на ГРВІ саме серед дітей до 17 років. До квітня вірус грипу переважатиме над коронавірусною інфекцією, вважає він.

Кузін зазначив, що сьогодні запровадження більш жорстких карантинних заходів, зокрема у вигляді карантину в школах по всій Україні, поки що не прогнозується. У разі ускладнення епідситуації у тій чи іншій громаді, обласні комісії ТЕБ та НС мають право локально вдатися до заходів, спрямованих на зниження ризику та поширення епідемії – запровадження масочного режиму, соціального дистанціювання, температурного режиму, скасування масових заходів до нормалізації ситуації тощо.

Україна знаходиться в середині епідемічного сезону з грипу та ГРВІ. Через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни спостерігається підйом захворюваності на ГРВІ, зокрема серед дітей. 31 січня МОЗ України повідомило, що з початку жовтня на грип, ГРВІ та COVID-19 перехворіло 2 288 634 українців, 54% з них – діти. У 20 регіонах циркулюють віруси грипу А та В. Від ускладнень грипу з початку епідсезону померли 14 українців віком від 30 років, які не мали щеплення.
Джерело