Клієнт не корова, щоб його доїти. Тендер -не зброя нечесної конкуренції – Суспільство

Клієнт не корова, щоб його доїти. Тендер -не зброя нечесної конкуренції - Суспільство

У 2023 році холдинг охоронних підприємств SHERIFF долучився до конкурентних торгів по наданню послуг охорони для Державного підприємства, що вперше виставляє закупівлю таких послуг на Prozorro. 23 жовтня 2023 року компанія холдингу Приватне підприємство  «ШЕРИФ-ЗАХИСТ» отримає перемогу у тендерних торгах.

У відкритому доступі інформації з ким працювало Державне підприємство до Prozorro знайти нелегко. Однак ми маємо копію договору, підписаного на початку 2023 року, між Регіональним представництвом ДП та ТОВ “ВЕНБЕСТ-Охорона”. І цей контракт далеко не єдиний по Україні. 

Саме так, та сама “ВЕНБЕСТ-Охорона”, Георгія Тупчія, яка от вже півроку веде проти SHERIFF агресивну кампанію направлену на витіснення з ринку охоронних послуг. Усунення конкурента для формування штучної монополії вузьким колом охоронних компаній. 

Як відомо, засновниками “ВЕНБЕСТ-Охорона” є ВЕНБЕСТ СЕКЬЮРІТІ ЛІМІТЕД з кіпрською пропискою та ТОВка, яку, за даними державного реєстру, заснували ті ж кіпріоти. Ще в 2015-му році Тупчій розповідав, що ВЕНБЕСТ СЕКЬЮРІТІ це їх фірма, яка просто переоформилась на Кіпрі, оскілки це звична практика при отриманні значних інвестицій від сторонніх організацій. Не коментуватимемо наскільки ця практика є поширеною. Однак, згадаємо, що директором кіпрської фірми вказана JF NOMINEE SERVICES LIMITED, секретарем JF SECRETARIAL SERVICES LIMITED. В обох, в керівництві фігурують дві особи, і це не Дзюба з Тупчієм, а Нектарія Ставрініду і Йосип Франгос. Особи, які також світяться в кіпрських конторах-засновниках фірм, що входять в бізнес групу Валерія Писаренка. Якщо пам’ятаєте, це колишній народний депутат, один з близьких поплічників екс заступника голови адміністрації президента януковича – Андрія Портнова.

Цікаво, що ситуація коли “ВЕНБЕСТ” без конкуренції отримує замовлення не поодинока. І не просто виконує підряд, а й збагачується на суми, які не були передбачені контрактом. Принаймні такі можна зробити висновки із внутрішнього аудиту ПриватБанка, який був проведений в 2020-му році. На думку аудиторів, “ВЕНБЕСТ” за три роки отримав зайвих 4,3 мільйона гривень.

Є у “ВЕНБЕСТА” пана Тупчія друзі та колеги з фірми “Явір-2000”, які також долучились до неконкурентних дій по відношенню до SHERIFF. І це при тому, що, як встановили справжні журналісти-розслідувачі програми “Схеми”, саме “Явір-2000” Євгенія Лихожона й досі використовує та продає обладнання фірми Hikvision, які працюють на російському програмному забезпеченні TRASSIR. Скажемо більше, в 2017 році ця фірма виграла тендер на встановлення, налаштування і подальше обслуговування цих камер у місті Полтава. Називається це все “Безпечне місто”. Та безпека, як бачимо, сумнівна.

Полтавська міська рада планує замінити потенційно небезпечне обладнання. Однак на даний момент, на третій рік повномасштабної війни, за полтавчанами спостерігають за допомогою російсько-китайської техніки.

Хронологія наступних подій:

28 лютого 2024р на ресурсі з категорії «жовта преса» виходить замовна стаття  про начебто наявність порушень з боку SHERIFF у наданні послуг охорони за виграним тендером Державному підприємству. «Розслідування», дані якого використані у вищезгаданій статті, проводило ГО “Національна Когорта”, зареєстроване у тій же квартирі, що й громадянин України Владико Сергій Вікторович. Це підприємець, власник кількох Хмельницьких фірм, в тому числі ТОВ “Служба безпеки бізнесу” і “Приватне бюро розслідувань”. До того, як стати бізнесменом, Владико працював заступником начальника відділу ГУНП України в Хмельницькій області. Звільнився в 2018 році. За дивним збігом обставин, ще одна охоронна компанія з’являється на горизонті.

Копіюючи майже повністю текст статті, Народний депутат України Микола Галушко направляє десятки депутатських запитів до правоохоронних органів (Бюро економічної безпеки, Національну поліцію, Генеральну Прокуратуру та Державне бюро розслідувань) у різних областях України. 

29 лютого 2024 року, Бюро економічної безпеки України відкриває за «фактами» матеріалів статті та на підставі депутатських звернень від Галушко М. кримінальне провадження (№42024260000000034) на Приватне підприємство «ШЕРИФ-ЗАХИСТ». Така швидка реакція на дуже сумнівний привід відкриття справи, наштовхує на припущення, що це чіткий та виважений сценарій розвитку подій і є певний тиск на правоохоронні органи від депутата який є членом комітету  з питань   правоохоронної  діяльності. Тобто вийшла стаття і справа відкрились одна за одним «по свистку».

Далі пішла «рекламна кампанія» (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10) по просуванню статті з «розслідуванням» мережею інтернет і публікації на замовних ресурсах Facebook, група ботів-коментаторів, що вже впізнавані за ім’ям, так як коментують всі замовні публікації. 

5 березня 2024р, була ще одна стаття, де брудом поливали особисто засновника холдингу Дмитра Стрижова та членів його родини. В просування цієї статті мережею був підключений великий рекламний бюджет. Стаття була видалена ресурсом розміщення і зі спростуванням цієї інформації.

Вже 10 квітня 2024 року БЕБ прийшло з обшуками у Чернівцях. Справи були відкриті по тому самому питанню у Теруправлінні Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому, Територіальному управлінні Бюро економічної безпеки України у м. Києві, Печерському управлінні поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві …

11 квітня 2024 року з джерел з правоохоронних органів була отримана інформація, що організатором замовлення на перевірку виконання тендерних зобов’язань, припустимо, може бути людина на прізвище Тупчій. 

Припускаємо, що така активність з широким географічним покриттям, є ні що інше, як розосередження справ для перенавантаження правоохоронних органів та умисне затягування початку процесу по розслідуванню.  Це стара, як світ, схема з 90-х, яка не потребує великих зусиль окрім певного кола задіяних осіб: створити прецедент з розголосом у ЗМІ, по факту відкрити кримінальні справи і чим більше, тим краще. Якщо немає приводів на відкриття багатьох справ, то «розплодити» територіально багато однотипних, просто ініціюючи їх відкриття в різних областях. Поки всі справи одного приводу об’єднають в одну і почнуть розгляд, пройде багато часу. За цей час можна продовжувати підігрівати загал інформацією про те, що компанія задіяна в криміналі, говорити про це з клієнтами, залякувати замовників в тендерах та інше.

Так і вийшло. Вже 10 квітня представники конкурентів розсилали довідки і інформували клієнтів SHERIFF і потенційних клієнтів де відбувались перемовини про наявність великої кількості кримінальних справ і радили не мати справу з SHERIFF. Іншими словами, замість ринкової конкуренції компаній з однієї сфери, ми бачимо «схему» усунення конкурента, задля того, щоб клієнт не мав змоги обирати надавача послуги за якістю, ціною, пропозиціями, а щоб, усунувши сильних конкурентів, утворити штучну монополію. 

SHERIFF наголошує, що готовий надавати будь-яку інформацію, що може зацікавити засоби масової інформації  і яка може бути надана в рамках слідства. SHERIFF немає що приховувати, вся інформація, щодо докладів охоронників, їх місцезнаходження за геопозиціями в будь-який момент зберігається на серверах і є беззаперечними доказами, що свідчать про непричетність до інкримінованих справ. SHERIFF впевнений у своїй позиції і доведе це!

Джерело