Канада передасть Україні сотні дронів SkyRangerR70: названо терміни

Канада вже навесні планує передати Україні 800 сучасних бойових дронів на майже 73 млн доларів.

Про це повідомила пресслужба Міноборони Канади.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер оголосив, що ці дрони допоможуть Україні в її сміливій боротьбі за захист від незаконного й невиправданого широкомасштабного вторгнення росії.

Як зазначили у відомстві, безпілотники оснащено автоматизованими й автономними навігаційними системами, що дає їм змогу нести різноманітні системи камер і корисне навантаження для виявлення та ідентифікації цілей. Ці можливості допоможуть українським операторам розпізнавати людей, транспортні засоби й будь-яке джерело тепла на великій відстані, особливо в темряві й за поганої погоди. БПЛА може нести навантаження до 3,5 кг, включно з боєприпасами.

«Ці дрони мають вирішальне значення для спостереження і збирання розвідувальної інформації, а також їх можна використовувати для транспортування й доправки вантажів. Канада працює з Україною над планом навчання і графіком постачань. Прогнозують, що постачання розпочнуть цієї весни», — ідеться в повідомленні.

Постачання фінансують коштом військової допомоги Україні в розмірі 500 млн канадських доларів ($375 млн), оголошеної прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо під час його візиту до Києва в червні 2023 року. Цю пожертву доповнить понад 100 камер для дронів із високою роздільною здатністю, отриманих від L3 Wescam, які Канада раніше подарувала Україні, повідомили в міністерстві.

Як повідомляла АрміяInform, сьогодні уряд Швеції оголосить про найбільший пакет оборонної допомоги Україні.

Джерело