Кабмін затвердив перелік документів для проходження МСЕК, щоб встановити інвалідність – Суспільство

Кабмін затвердив перелік документів для проходження МСЕК, щоб встановити інвалідність - Суспільство

Фото: censor.net

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило перелік документів, необхідних для проходження медко-соціальної експертизи для встановлення інвалідності. Їх повинен подавати пацієнт.

– Внаслідок війни збільшується кількість людей, які потребують встановлення інвалідності, значну частину серед них становлять військовослужбовці. У зв’язку з цим визначено чіткий перелік документів, що подають пацієнти для проходження медико-соціальної експертизи. Це дозволить зменшити навантаження на людей та скоротить терміни оформлення документів для подачі до медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), – зазначають у МОЗ.

Отже, загальні документи, які пацієнт подає для проходження медико-соціальної експертизи:

паспорт громадянина України (у випадку предʼявлення паспорта громадянина України у формі ID-картки – також витяг з реєстру територіальної громади); довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків; для чоловіків від 18 до 60 років – військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка територіального центру та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку; для людей, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах – довідка про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Медичні документи, що подають лікарські консультативні комісії до МСЕК, такі:

направлення на МСЕК; медичні документи, що стосуються захворювання чи стану (виписка з медичної картки); результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості; план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації; документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю; документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Окремі зміни стосуються проходження МСЕК військовослужбовцями. Відтепер причинний зв’язок інвалідності, а також ступінь втрати працездатності колишніх військовослужбовців встановлюватиметься на підставі постанови ВЛК, оформленої довідкою ВЛК, свідоцтвом про хворобу або протоколом засідання штатної ВЛК. Ступінь втрати працездатності військовослужбовцю/військовослужбовиці комісія встановлюватиме після закінчення його лікування. На підставі даних про втрату здоров’я комісія розроблятиме програму медичної, професійної та соціальної реабілітації.

Раніше Міноборони України оприлюднило список захворювань, з якими військовозобов’язані чоловіки визнаються придатними до служби.  Раніше заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич заявила, що особи, визнані військово-лікарськими комісіями тимчасово непридатними до військової служби, після закінчення лікування отримають повторні повістки.
Джерело