«Журналістам» з Донецька та Маріуполя, які просувають ідею «возз’єднання» з рф, оголошено підозру | Кримінальні новини

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури двом працівникам окупаційних медіа заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності.

У жовтні 2022 року, перебуваючи в тимчасово окупованому м. Донецьку, містянин працевлаштувався до «Державного унітарного підприємства днр «перший республіканський канал». Він створив майже 80 випусків програми, в яких «боровся з політикою київського режиму» та підтримував державу-агресора. «Журналіст» поширював тези про постачання Україні нібито несправної військової техніки від партнерів, дискредитував ЗСУ та перебільшував успіхи окупантів, приписуючи їм неіснуючі «перемоги».

Ще один «медійник» родом з с. Сонячне Волноваського району розпочав свій «творчий шлях» на каналі «Маріуполь 24». Наповнений ентузіазмом 20-річний хлопець завзято поширює дезінформацію про «возз’єднання братніх народів» та «стрімке покращення» життя людей в захопленому місті. Також юнак у своїх сюжетах закликає містян підтримати очільника держави-терориста на прийдешніх виборах.

Наразі обидва чоловіка перебувають в розшуку. Стосовно них слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюють досудове розслідування. За вчинені дії громадянам максимально загрожує 12 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років з конфіскацією майна.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури