Із тимчасово окупованої території повернули 16-річного юнака – Суспільство

Із тимчасово окупованої території повернули 16-річного юнака - Суспільство

Фото: Державна міграційна служба

З окупованої частини Запорізької області вдалося повернутись на підконтрольну Україні територію 16-річного Іллю. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

– Напередодні повномасштабного вторгнення хлопець разом із бабусею поїхав у Запорізьку область у гості до іншої бабусі. Більше 2 років він провів в окупації, у розлуці з найріднішими – мамою та дідусем. Мама юнака інвалід, і вона не могла поїхати забрати сина, — йдеться у повідомленні.

На початку березня 2024 року дідусь хлопця звернувся до Міністерства у справах тимчасово окупованих територій України та внутрішньо переміщених осіб з проханням про допомогу у виведенні онука із тимчасово окупованої частини Запорізької області. Завдяки його зверненню фахівці проєкту “Шлях додому” спільно з командою Мінреінтеграції знайшли спосіб повернути підлітка додому.

2 квітня на підконтрольну Україні територію з окупації вдалося повернути 17-річного юнака. Хлопцю довелося прожити два роки в окупації та відвідувати російську школу. 20 березня голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх повідомив про підготовку примусової евакуації дітей із двох громад: Великої Писарівки та Середино-Будської. У Великій Писарівці проживає 80 сімей із дітьми, а у Середино-Будській – 70 сімей. Документи для ухвалення рішення про примусову евакуацію дітей уже подано на рівні держави. Шість областей України готові прийняти сім’ї з дітьми та забезпечити їм проживання та навчання. 5 лютого на підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої частини Херсона вдалося повернути двох дівчат 15 та 16 років та їхніх рідних.
Джерело