Юрій Ігнат розповів, коли в Україні з’являться перші винищувачі F-16

Для того, щоб обіцяні західними союзниками винищувачі F-16 ефективно працювали в Україні, повинно бути готове все: і пілоти, і інфраструктура, і інженери.

Як повідомляє АрміяInform, про це розповів речник Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

«Дуже часто ми бачимо різні прогнози від різних країн та експертів. Зрозуміло, що повинно готовим бути абсолютно все — це і пілоти, і інфраструктура, і інженери, й інші чинники, про які менше говорять. Багатоцільові літаки — це авіаційні комплекси. Відповідно треба підходити комплексно до їх розміщення, взяття на озброєння та найголовніше, що нам необхідно, — це бойове застосування», — повідомив Юрій Ігнат.

За словами речника, можна було би вже розглядати заяви європейських лідерів про готовність передачі винищувачів, проте це означало б лише їх фізичну присутність в Україні.

«Зрозуміло, що це не той варіант, який підходить Україні, адже нам потрібно, щоби вони працювали та били окупанта з повітря. Зокрема, щоби відтісняли російську авіацію подалі від наших кордонів і знищували ті «шахеди», які атакували нашу державу і цієї ночі», — повідомив Юрій Ігнат.

Нагадаємо, що перша група українських пілотів уже завершила базову програму навчання у Великій Британії та розпочала тренування на винищувачах F-16.

Джерело