ISW: колаборант Балицький вже відкрито говорить про депортацію з пляшкою води та страти – Суспільство

ISW: колаборант Балицький вже відкрито говорить про депортацію з пляшкою води та страти - Суспільство

Фото: t.me/BalitskyVGA

Колаборант та окупаційний губернатор Запорізької області Євген Балицький проговорився про те, що російська влада дійсно примусово депортує українських громадян, які висловлюються проти вторгнення Росії в Україну або “ображають” РФ. В його мові також є натяк на те, що російські окупаційні війська страчують українських громадян без суду і слідства, повідомляється у звіті Інституті вивчення війни (ISW)

Експерти говорять про інтерв’ю, опубліковане 20 лютого, в якому Балицький заявив, що російська окупаційна влада “вислала велику кількість сімей… які не підтримували “спеціальну військову операцію” або “ображали» Росію, зокрема російський прапор, гімн або (президента Росії Володимира Путіна)».

В якості виправдання дій Балицький заявив, що примусова депортація була «для блага» цих сімей, бо окупаційній владі довелося б “розбиратися” з ними у ще “жорсткіший” спосіб у майбутньому, або ж їх вбили б інші проросійські громадяни.  Балицький наголосив, що окупаційна влада “дала (сім’ям) можливість виїхати”, але декого депортувала силою, “давши їм пляшку води” на кордоні. 

За його ж словами, окупаційна влада приймала деякі “надзвичайно жорсткі рішення, про які (він) не буде говорити”. На думку експертів, це є натяком страти без суду і слідства над українськими громадянами. 

В ISW додали, що неодноразово повідомляли про подібні факти та що РФ намагається знищити українську мову, культуру, історію, етнічну приналежність та ідентичність, у тому числі за допомогою дій, які  порушують Конвенцію про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. 

– Готовність Балицького відкрито обговорювати і навіть захищати незаконне поводження російської окупаційної влади з українськими громадянами в інтерв’ю, що набуло розголосу, свідчить про те, наскільки російська влада підтримує і заохочує таку політику, – йдеться в матеріалі. 

Експерти наголосили, що заяви Балицького  вказують на те, що російські депортаційні кампанії частково мають на меті русифікувати населення окупованої України за допомогою примусу і страху. 

19 лютого ISW повідомляло, що російські окупанти проводять наступ на кількох ділянках фронту через затримки у постачанні  військової допомоги Україні з боку західних партнерів. Наразі російські війська ведуть щонайменше три наступальні операції.  У січні аналітики дійшли до висновку, що російська оборонно-промислова база нездатна подолати дефіцит боєприпасів, що перешкоджатиме здатності російських військ підтримувати наступальні операції на сході України. 
Джерело