Історії справжніх — в Києві презентували другу книгу про Народних героїв України

У Києві відбулася презентація другої книги «Народні Герої України. Історії справжніх».

На заході побував кореспондент АрміяInform.

У новій книзі зібрані 45 інтерв’ю з тими, хто захищав і продовжує захищати Україну на передовій. На жаль, не всі герої видання дочекались публікації — вони були вбиті росіянами на фронті.

Серед героїв — піхотинці, десантники, танкісти, сапери, медики, волонтери. Чимало з них були присутніми на презентації, приїхавши з фронту. Втім, вже наступного ранку всі вони вирушили на позиції — під Бахмут, Авдіївку, на Південь.

Віолетта Кіртока, відповідальна секретарка Громадської організації «Народний герой України», організаторка церемоній нагородження недержавним орденом «Народний герой України», розповіла, що «Народний герой» — це почесна нагорода, оскільки відображає визнання людей.

«Нам дуже приємно, що багато нагороджених орденом Народного героя згодом отримують високі державні нагороди і Золоті Зірки Героїв України. Наша мета – щоб про Народних героїв, їхні подвиги дізналося якомога більше людей саме тому ми видали першу книжку і вже презентуємо другу», — зазначила Віолетта Кіртока.

Фінансування видань переважно народне. Так, до прикладу, майже всю суму, необхідну для друку другого тому, передав боєць, який пережив російський полон після оборони «Азовсталі». Він не Народний герой, однак підтримав проект, не називаючи себе.

Довідка:

«Народний герой України» – це українська недержавна нагорода. Вона була запроваджена у 2015 року, як символ народного визнання захисників України. Що дуже важливо – висунути кандидата на нагородження може кожен охочий, для цього достатньо зайти на сайт і залишити опис подвигу. Усі кандидатури розглядає нагородна рада, до складу якої входять відомі військові, волонтери, журналісти.

Олександр Шульман

Кореспондент АрміяInform

Джерело