Ілон Маск заявив, що його компанія вперше вживила чіп у мозок людини – Суспільство

Ілон Маск заявив, що його компанія вперше вживила чіп у мозок людини - Суспільство

Фото: Chesnot/Getty Images

Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, успішно вживила чіп в людський мозок. Як написав американський мільйонер Ілон Маск в соцмережі Х (Twitter), результати операції по вживленню імплантату від Neuralink є обнадійливими. Цей чіп дозволяє керувати телефоном, комп’ютером та іншими пристроями за допомогою думки.

За словами Маска, першими користувачами такого імплантату будуть люди, які втратили можливість користуватися своїми кінцівками. Він підкреслив, що це може полегшити спілкування та взаємодію з технологією для тих, хто має фізичні обмеження.

Neuralink розробляє мозковий імплантат з метою допомогти паралізованим людям відновити рух та лікувати інші неврологічні захворювання. Чіп також призначений для того, щоб можна було керувати технікою без допомоги рук.

Хоча Neuralink випробовувала свій пристрій на тваринах, раніше повідомлялося про розслідування у зв’язку зі смертю щонайменше 1500 тварин під час тестувань. Незважаючи на це, компанія отримала дозвіл FDA на проведення тестів мозкових імплантів на людях.

Ілон Маск приїжджав до Польщі 22 січня, що привернуло увагу багатьох поляків, а також спостерігачів з-за кордону. Офіційною подією візиту стала участь у дискусії з Беном Шапіро про антисемітизм та візит до колишнього німецького нацистського концентраційного табору “Освенцим-Біркенау”.  Маск наніс візит до Польщі після того, як ряд великих світових компаній, серед яких Apple, Disney, Comcast, Lionsgate і Paramount Global, оголосили, що припинять купувати рекламу на платформі X після скандалів пов’язаних з антисемітизмом.  
Джерело