Їжа для друга: вибираємо корм для собак – Суспільство

Їжа для друга: вибираємо корм для собак - Суспільство

Харчування домашніх улюбленців має бути збалансованим та корисним. Щоб чотирилапий друг був здоровим, активним і щасливим, у його раціоні обов’язково повинні бути присутні вуглеводи, білки та жири у правильних пропорціях. Щоб господарям не доводилося вручну готувати сніданки та вечері своїм підопічним, вираховуючи кількість тих чи інших інгредієнтів, були вигадані корми для собак, у яких вже є все необхідне. Залишається тільки вибрати відповідний варіант, враховуючи потреби тварини, її вік та спосіб життя.

Які типи кормів для собак пропонують виробники

Асортимент собачих кормів великий, тому орієнтирами в цьому морі будуть такі їх параметри:

Консистенція. Є корми сухі та вологі. Перші довше зберігаються, зручні у використанні та допомагають підтримувати здоров’я зубів. Другі – легше засвоюються та забезпечують тварині необхідну кількість води. Призначення. Раціон може бути повсякденним, лікувальним та спеціалізованим, а його вибір залежить від особливостей організму тварини та її здоров’я. Якість. Виробники пропонують корми кількох класів: холістик, суперпреміум, преміум, економ. Вибирати для щоденного харчування рекомендується продукти високого класу, оскільки в останньому варіанті низька якість інгредієнтів та багато порожніх калорій. склад. М’ясо, крупи (багаті клітковиною), овочі (сушені), рослинні екстракти, вітаміни та мінерали – все це має бути в якісному кормі для собак. А от якщо там є сіль, цукор, соя, барвники та синтетичні ароматизатори, користі такий раціон принесе мало (або її не буде зовсім). До того ж, він може призвести до проблем зі здоров’ям.

В ідеалі виробник вказує відсоткове співвідношення продуктів у кормі та конкретну їх назву. Якщо є тільки загальні формулювання — тваринні жири, зернові та інше, найімовірніше, він складається з низькоякісних продуктів.

Особливості вибору собачого раціону

Вибираючи корм для свого вихованця, враховуйте його породу та розміри. Наприклад, у раціоні для великих псів, які страждають через проблеми із суглобами, містяться хондропротектори, які допомагають підтримувати їхнє здоров’я. Крім того, для великих собак гранули корми великі, а для маленьких – дрібні. Особливості організму тварини також впливають на вибір раціону. Алергія чи чутливість ШКТ – привід проконсультуватися з ветеринаром та підібрати правильний корм.

Джерело