ЄС розпочав підготовку 14-го пакету санкцій проти рф

Європейський союз розпочав підготовку 14-го пакету антиросійських санкцій, який має бути ухвалений навесні.

Про це оголосив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

За його словами, новий пакет, ймовірно, включатиме широкий перелік обмежувальних заходів з сильним акцентом на боротьбу з обходом санкцій.

Йдеться, наприклад, про морський сектор, оскільки росія продовжує намагатися порушувати верхню межу цін на експорт нафти.

«Ми також шукаємо, як зупинити обхід санкцій через західні дочірні компанії, що працюють у країнах за межами Європи», – зазначив Валдіс Домбровскіс.

У Брюсселі вважають, що материнські компанії ЄС, які зберігають вплив на бізнес-операції своїх закордонних дочірніх компаній, можуть нести відповідальність за операції, що здійснюються цими дочірніми компаніями.

«Ми продовжимо чинити тиск на росію і тих, хто підтримує її на полі бою, де б вони не знаходилися. Ми продовжимо переслідувати друзів путіна. І ми продовжимо переслідувати тих, хто допомагає росії обходити санкції або поповнювати її військовий арсенал», – сказав віцепрезидент Єврокомісії.

Як повідомляла АрміяInform, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо застосування санкцій проти 86 юридичних та сімох фізичних осіб, зокрема і громадян іноземних держав.

Джерело