ЄС остаточно ухвалив €5 млрд на зброю для України

ЄС остаточно ухвалив €5 млрд на зброю для України

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook Україна матиме ще більше європейської зброї

Підтримка України є єдиним способом завадити агресивним планам Володмира Путіна, зазначив Дмитро Кулеба.

На засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС ухвалено остаточне рішення щодо виділення додаткових 5 млрд євро на військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру. Про це повідомило МЗС у понеділок, 18 березня.

Вказано, що у засіданні взяв участь очільник українського міністерства Дмитро Кулеба. Він висловив вдячність колегам за цей крок, а також подякував Чехії за ініціативу з закупівлі снарядів для України та усім державам-членам ЄС, які вже зробили свої внески для її втілення.

“Закликаю тих, хто ще міркує над внесками, зробити їх якнайшвидше. Це стосується не лише чеської ініціативи, але й кількох інших подібних ініціатив. Кожен день має значення”, – сказав Кулеба.

Він наголосив, що погрози Росії на адресу членів НАТО і ЄС свідчать про те, що російський диктатор Володимир Путін прагне розширювати агресію. Підтримка України є єдиним способом завадити цим планам.

“Український солдат – єдина надія Європи на збереження миру. Не повинно бути жодних обмежень чи затримок у забезпеченні українських військових усім, чого вони потребують, щоб зламати хребет російським окупаційним військам на українській землі”, – наголосив міністр.

Кулеба привітав ініціативу президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн щодо використання прибутків від заморожених російських активів для закупівлі військового обладнання для України. На його переконання, союзники мають також знайти необхідні правові підстави та політичну волю для використання не лише доходів, але й самих активів.

Раніше ЗМІ повідомили, що Угорщина раптом передумала блокувати 5 млрд євро військового фонду Євросоюзу для України.

Єврокомісія пропонує перевести ОПК Європи в “режим військової економіки”

Джерело