Ідентифіковано службовця фсб рф, який знущався над мирними жителями Харківщини під час окупації | Кримінальні новини

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури співробітнику фсб рф повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Підозрюваний — уродженець та мешканець Московської області, співробітник 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ої служби фсб рф. На початку повномасштабного вторгнення рф його відправили до окупованого м. Вовчанськ, де за вказівкою керівництва він мав придушувати рух опору та проводити «профілактику» з проукраїнськи налаштованими громадянами.

За даними слідства, у квітні 2022 року працівник фсб рф спільно ще з десятьма російськими військовими у Вовчанську зупинили автомобіль місцевого мешканця. Окупанти підозрювали потерпілого у співпраці із ЗСУ, СБУ та у передачі місць дислокацій російської армії.

Вони наказали чоловіку рухатись на власному авто за повідомленим маршрутом при супроводі двох російських військових.

Приїхавши до місцевої прокуратури, де була облаштована катівня, вони силоміць затягнули чоловіка до підвалу, де, крім нього, було ще більше десяти незаконно затриманих осіб.

Під кураторством працівника фсб рф з потерпілим проводили «допити» та катували. Їм привʼязали до мочок вух дроти та били струмом, а також пиляли напильником зуби. 

Затриманого били по всьому тілу, не давали питну воду, а серед їжі періодично була каша, яку окупанти приносили у технічному відрі.

При цьому підозрюваний не тільки віддавав накази на жорстоке поводження, а й особисто брав участь у катуваннях.

Чоловіка незаконно утримували 86 діб. Потерпілому вдалось втекти. Він переплив річку та дістався території, підконтрольній Україні.

Вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у розшук. Ідентифікація всіх фігурантів, причетних до злочину, триває.

Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Харківській області.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури