Якщо росія втратить контроль неба, то втратить міць на полі бою — глава держави

Президент Володимир Зеленський наголосив, що сьогодні Україна потребує посилення своєї протиповітряної оборони як на фронті, так і для посилення захисту людей у тилових містах та громадах.

Про це він сказав під час онлайн-спілкування з учасниками щорічної національної  конференції Швеції «Суспільство та оборона».

«Сьогодні на фронті ситуація є достатньо стабільною, хоча росія продовжує накопичувати свої війська та втрачає дуже багато солдатів у «м’ясних штурмах»», — зазначив він.

Водночас Президент України зауважив, що на фронті українські війська мають потребу в системах протиповітряної оборони, щоб позбавити ворога можливості контролювати небо та завдавати ударів з повітря по українських позиціях.

«Цього не вистачає як на полі бою, так і для захисту українських міст усередині країни. Впродовж кількох днів було 500 ударів. Так, ми більшість із них змогли відбити завдяки допомозі партнерів — понад 70 %. Але цього недостатньо. Якщо росія втратить контроль неба, вона втратить будь-яку свою міць на полі бою. Іншої моці в них немає: ми не бачимо», — сказав Володимир Зеленський.

Як повідомляла АрміяInform, Україна зацікавлена у спільному оборонному виробництві зі Швецією.

Джерело