Як змінювалися стандарти чоловічої краси за останні 100 років (Фото)

Чоловіки завжди прагнули бути привабливими, стильними, успішними і, звичайно, подобатися жінкам.

Якщо того вимагала мода, вони ставали більш мужніми або більш сексуальними, недбало-безтурботними або підкреслено лаконічними. Особливу роль у цьому перетворенні грали зачіски, вуса-бороди, засмага і накачаний торс. Ми зібрали для вас справжніх красенів з початку XX століття і до наших днів, передає Ukr.Media .

1900-і — час борців та силачів. Виступи силача Юджина Сэндоу на початку XX століття викликали у жінок таке ж захоплення, як у 60-х концерти The Beatles. Кілька статуеток із зображенням культуриста є і у Арнольда Шварценеггера.

1910-ті — рафінована елегантність. Перша світова війна принесла в мирне життя вуса а-ля велосипедне кермо (handlebar), що вважалося надзвичайно красивим і мужнім.

1920-ті — зализанная зачіска і томний погляд. Всі сходять з розуму від кінематографа і Рудольфа Валентино — зірки німого кіно. Майже будь-який чоловік з зализаними волоссям і проділом ближче до середини, як у першого секс-символа Голлівуду, автоматично ставав писаним красенем.

1930-ті — сексуальна усатість. Світ все більше наслідує зірок. Ідеал чоловічої краси — підтягнута фігура з гарною поставою, широкими плечима, вузькими стегнами, сильними м'язами. Знамениті сексуальні вуса-олівець Кларка Гейбла став голити кожен другий чоловік.

1940-і — мужність військових років. Ключовий образ чоловіка в роки Другої світової війни — суворий, мужній, затягнутий у форму, без будь-якої рослинності на обличчі, як того вимагав воєнний час.

1950-і — навмисна сексуальність. 50-і запам'яталися стилем рокабіллі і високим сексуальним красенем Елвісом Преслі, який зітхав млосно в мікрофон і витанцьовував свій фірмовий танець. Популярна зачіска — зализаний над лобом кок.

1960-ті — проникливий погляд і нещадна сексуальність. В цей час еталоном чоловічої краси був Ален Делон — засмаглий, атлетичний юнак з хлоп'ячими рисами обличчя і пронизливим поглядом блакитних очей.

Свобода самовираження. Кінець десятиліття ознаменувався розквітом хіпі та психоделічного року. Джим Моррісон — фронтмен The Doors — заворожував своєю унікальною харизмою і глибокою лірикою. При одному його вигляді дівчата билися в сексуальному екстазі, а молоді парубки вчиняли божевільні вчинки.

1970-ті — хитаючи залізо. У той час як всюди наростає рух хіпі та чоловіків не відрізнити від жінок, Арнольд Шварценеггер стає шестиразовим «Містером Олімпія». Жінки шаленіють, чоловіки заздрять, аплодують стоячи і йдуть в тренажерку.

1980-ті — спортивна краса. Серіал «Рятувальники Малібу» все більше підігріває інтерес до спортивних чоловіків з приголомшливо рівним бронзовим загаром, рельєфними м'язами і бажано в червоних трусах.

1990-ті — гранж-хвиля. 90-е позначилися гранж-рок-хвилею, що породила нове покоління людей, яким було все одно, що носити і як виглядати. Просто погляньте на Курта Кобейна — соліста групи Nirvana (хоча це не заважало йому бути красенем і зводити з розуму сотні тисяч прихильниць).

2000-і — метросексуальний міленіум. Епоха метросексуалів. Еталоном чоловічої краси вважається Девід Бекхем — професійний футболіст, що володіє всіма атрибутами джентльменського набору нового тисячоліття: шістьма кубиками преса, салонним укладанням і дорогим одягом.

2010-і — безтурботні хіпстери. Хіпстери заполоняють світ. Легка недбалість і бородатість, вінтажні речі, субтильність або мускулистість на вибір, клітка або смужка, окуляри, татуювання і безтурботний погляд. Ідеальний чоловік готовий. Особливо якщо це Райан Гослінг.

Наші дні. Зараз все популярнішими стають борода і довге волосся, зібране на верхівці. Цей тренд такий потужний і повсюдний, що йому навіть дали ім'я — ламберсексуальність, або «стиль лісоруба».

Джерело