Як вплине створення Сил безпілотних систем на ситуацію на фронті – авіаексперти – Суспільство

Як вплине створення Сил безпілотних систем на ситуацію на фронті - авіаексперти - Суспільство

Фото: mil.gov.ua

В Україні створено новий рід військ – Сили безпілотних систем, а командування ним доручено полковнику Вадиму Сухаревському, молодому, але досвідченому офіцеру, який на фронті з перших днів війни – ще з 2014 року.

Про  значення та перспективи нового роду військ Коротко про розповіли представник компанії Airlogix Віктор Локотков та голова наглядової ради ТОВ «Науково-виробнича компанія Skyassist» Ігор Криничко.

Що означає створення такого роду військ, як Сили безпілотних систем?

Віктор Локотков: Це, в першу чергу, означає, що армія отримує окремий підрозділ, спеціалізований на використанні безпілотних літальних апаратів (БпЛА) для розвідки та ведення бойових дій. Це дозволяє ефективніше використовувати ресурси, знання та досвід у сфері безпілотних технологій, що в свою чергу дозволить отримати значну перевагу над ворогом.

Ігор Криничко: Створення такого роду військ говорить про те, що держава звернула увагу на надзвичайну важливість безпілотних систем в сучасній війні. Це означає, що держава концентруватиме увагу і зусилля щодо вирішення проблем, пов’язаних з безпілотними системами. 

Це для операторів безпілотників добре чи погано?

Віктор Локотков: Для операторів безпілотників це, звичайно, дуже добре. Створення спеціалізованих сил допоможе отримати кращу підготовку, легший доступ до передових технологій та можливостей для розвитку професійних навичок. Окрім того, це підкреслює важливість їх ролі у цій війні і допоможе краще координувати дії на полі бою.

Ігор Криничко: Безумовно, це добре. Саме оператори, як кінцеві користувачі, найбільше залежать від логістичної ланки в цілому. Ми отримаємо спеціалізоване командування, яке дозволить швидше і ефективніше вирішувати питання у цій галузі. Тому для операторів тепер буде краще. Це полегшить їх роботу.

Що це дає ЗСУ в цілому?

Віктор Локотков: Для Збройних Сил України це означає зміцнення бойового потенціалу завдяки інтеграції високотехнологічних засобів війни, підвищення гнучкості та адаптивності на полі бою, а також здатність ефективно виконувати широкий спектр завдань з мінімальними ризиками для життя наших військовослужбовців. Таким чином, це повинно стати рушійною силою, завдяки якій ефективність БпЛА значно зросте.

Ігор Криничко: Це додає більше боєздатності завдяки більш ефективному використанню безпілотної авіації. Це дуже велика справа для отримання переваги на полі бою. Це створить загальну правильну систему вирішення завдань і вирішення ризиків.

Які проблеми створення цього роду військ може вирішити зараз?

Віктор Локотков: Легкий та швидкий доступ до боєприпасів. Простіший зв’язок з виробниками БпЛА. Кращий зв’язок між виробниками, державою та військом. Краще навчання та формування потреб під забезпечення військ.

Чи стане від цього гірше ворогу?

Віктор Локотков: Безперечно, для цього все і робиться. Знищення ворога – це запорука успіху. Створення та ефективне використання Сил безпілотних систем може значно ускладнити життя окупантам. А все тому, що це дасть можливість для координованих дій та більше “свободи” операторам БпЛА.

Ігор Криничко: Безумовно стане. Ефективне використання такої зброї точно зробить ворогу гірше. Формування такого роду військ дає можливість працювати централізовано.

Тим часом

Спеціалісти, які займаються розробкою дронів, продовжують наголошувати на важливості того, щоб Україна максимально вкладалась у власне виробництво дронів.

– Ворогу стане гірше, якщо у нас будуть дрони і якщо держава вкладатиметься в фінансування вітчизняних виробників дронів. Треба налагодити виробництво дронів. Також слід навчити людей пілотуванню. Вчити якісно. Саме це дозволить ефективно нищити ворога, – говорить розробник дронів  Євгеній Гнаток.

 

Джерело