Як Шольц обхитрив Орбана під час голосування Євроради щодо України

Як Шольц обхитрив Орбана під час голосування Євроради щодо України

Коли дискусія, здавалося б, зайшла в «глухий кут», Шольц запропонував Орбану сходити на каву фото: Віктор Орбан/twitter

Шольц раптово витягнув прем’єр-міністра Угорщини «на каву»

Канцлер Німеччини Олаф Шольц влаштував прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану незапланований coffee break  у розпал дискусії щодо українського питання на саміті в Брюсселі. Кумедний епізод стався після трьохгодинної дискусії, яка тривала між лідером ЄС 14 грудня, повідомляє Politico з посиланням на власні джерела.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Якщо Орбан справді не готовий погодитися на початок переговорів з Києвом щодо розширення ЄС, йому варто було б ненадовго вийти з кімнати», – припускає видання.

Так, коли дискусія, здавалося б, зайшла в «глухий кут», Шольц раптово витягнув прем’єр-міністра Угорщини «на каву». Він зробив відповідну пропозицію за спільним круглим столом, перед усіма лідерами ЕС.

Будь ласка, читайте текст після реклами

За підсумком, відповідний маневр політика дозволив ухвалити рішення про початок переговорів щодо вступу України в Євросоюз, акцентує ЗМІ. Після вимушеного coffee break з Шольцем, Орбан прийняв рішення взагалі залишити переговорний кабінет.

ЗМІ натякає, що німецький політик проявив дипломатичну хитрість: з одного боку ЄС у складі 26 країн-членів все ще міг схвалити шлях України до блоку без присутності одного з лідерів, а з іншого – Орбан все ще міг би сказати світу, що не голосував «за» Україну.

Як відомо, після історичного рішення щодо України Орбан уточнив у своїх соціальних мережах, що все ще виступає «проти».

Раніше Орбан підтвердив, що проігнорував голосування за початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу, а свого ставлення до цього не змінив. Він залишається на своїй думці: Україна не готова до переговорів про вступ до ЄС, рішення про їх початок – це помилкове рішення, і Угорщина залишається від нього осторонь.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Нагадаємо, 14 грудня Європейська рада дала зелене світло старту переговорів про вступ України до ЄС.

Читайте також:

П’єр Мірель: Не бачу, як Україна може приєднатися до ЄС без якогось мирного договору з Росією Орбан наклав вето на фінансову допомогу Україні Прем’єрка Латвії пожартувала, у який спосіб можна було б «нейтралізувати» Орбана 

Джерело