Грузія вимагає від України видати членів уряду Саакашвілі

Грузія вимагає від України видати членів уряду Саакашвілі

Грузія вимагає видати радника Генпрокурора України Зураба Адеішвілі фото з відкритих джерел

Згідно із заявою уряду Грузії, її громадяни, які перебувають у розшуку або засуджені за різні злочини, обіймають в Україні високі посади

Уряд Грузії висловив своє занепокоєння щодо перебування на посаді членів уряду Михайла Сакашвілі, які в Грузії вважаються злочинцями, та закликав видати їх. Про це повідомляє Грузія Online.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Йдеться про радника Генпрокурора України Зураба Адеішвілі та заступника голови Служби контррозвідки України Георгія Лорткіпанідзе.

У заяві наголошується, що владі України важливо і необхідно передати Грузії осіб, які нині обіймають високі посади в українській владі.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«На тлі візиту Зураба Адеішвілі у складі офіційної делегації України до ЄС і Федеративної Республіки Німеччина, ми хотіли б висловити нашу глибоку стурбованість і занепокоєння у зв’язку зі ставленням української влади до дружньої Україні країни – Грузії та грузинського народу», – йдеться у повідомленні.

В уряді наголосили, що Грузія впродовж останніх двох років підтримувала Україну у боротьбі з російською агресією, надавала гуманітарну допомогу та висловлювала солідарність. «На цьому тлі низка рішень української влади викликає жаль і глибоку стурбованість, які прямо суперечать традиційній дружбі, що встановилася між двома країнами та народами», – йдеться у заяві.

За їхніми словами, рішення української влади, такі як відкликання посла України в Грузії та видворення посла Грузії з України під некоректними приводами щодо перебування Саакашвілі в передсмертному стані, викликали стурбованість в Грузії.

Також, згідно із заявою уряду Грузії, її громадяни, які перебувають у розшуку або засуджені за різні злочини, обіймають в Україні високі посади.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«З огляду на це особливе занепокоєння викликає перебування Зураба Адеішвілі на посаді радника Генерального прокурора України, а також перебування на посаді заступника голови Служби контррозвідки України Георгія Лорткіпанідзе. Нагадаємо, що зазначені особи очолювали авторитарний режим попередньої влади Грузії, жертвами якого стали життя, здоров’я і благополуччя багатьох людей», – зазначили в уряді Грузії, назвавши дії України «спрямованими на штучне віддалення двох дружніх країн і народів один від одного».

У заяві наголошується, що насамперед Україні «важливо і необхідно передати Грузії злочинців, які зараз обіймають високі пости в українській владі».  «Ми глибоко віримо, що які б рішення не ухвалювали політики, ніщо не похитне історичну дружбу між нашими країнами та народами», – йдеться в заяві уряду Грузії.

Раніше повідомлялося, у Києві група невідомих напала на радника генерального прокурора України Зураба Адеїшвілі у дворі його будинку. Перед побиттям злочинці запитали у Адеїшвілі його ім’я та прізвище, щоб не помилитися.

Нагадаємо, Спецслужби Грузії звинуватили Україну в підготовці держперевороту,  одним з авторів плану нібито є заступник колишнього міністра внутрішніх справ Грузії Георгій Лорткіпанідзе.

Читайте також: Зміна влади у Грузії: Саакашвілі виступив із різкою заявою

Джерело