Грету Тунберг двічі на день затримали на демонстрації в Нідерландах – Суспільство

Грету Тунберг двічі на день затримали на демонстрації в Нідерландах - Суспільство

Фото: reuters.com

Відому активістку Грету Тунберг у суботу, 5 квітня, двічі затримала правоохоронці під час демонстрації у нідерландській Гаазі. Про це повідомляє Reuters.

Спочатку поліція затримала та утримувала Тунберг протягом короткого часу разом з іншими протестувальниками, які намагалися заблокувати головну автомагістраль до Гааги. Після того, як дівчину відпустили, вона приєдналася до невеликої групи протестувальників, які блокували іншу дорогу, що веде до залізничного вокзалу. Тоді її затримали повторно та посадили у поліцейський фургон. Перед затриманням Тунберг сказала журналістам, що протестує, бо світ зіштовхнувся із екзистенційною кризою.

– Ми знаходимося в надзвичайній ситуації планетарного масштабу, і ми не збираємося стояти осторонь і дозволяти людям втрачати життя та засоби до існування і бути змушеними ставати кліматичними біженцями, коли ми можемо щось зробити, – сказала вона.

У березні екоактивісти на чолі з Гретою Тунберг влаштували протест біля входів до шведського парламенту в понеділок, протестуючи проти політичної бездіяльності щодо наслідків зміни клімату. Згодом шведська поліція силою відвела від входу до парламенту Грету Тунберг та інших екоактивістів та відвезла їх до поліцейського фургону. А у лютому її затримали під час акції протесту в Лондоні, де вона блокувала доступ на конференцію керівникам нафтових компаній.
Джерело