Головою МКС стала суддя, яка видала ордер на арешт Путіна – Суспільство

Головою МКС стала суддя, яка видала ордер на арешт Путіна - Суспільство

Фото: icc-cpi.int

11 березня судді Міжнародного кримінального суду (МКС) на пленарному засіданні обрали суддю Томоко Акане Головою Суду. Саме вона вдала ордер на арешт Володимира Путіна. Про це повідомляє пресслужба МКС.

При цьому суддю Росаріо Сальваторе Айтала було обрано першим віцепрезидентом, а суддю Рейне Алапіні-Ганса – другою віцепрезиденткою. Членів президії обирають строком на три роки, рішення про їхні призначення вже набуло чинності. Акане наголосила, що для неї велика честь стати главою МКС.

– У цей непростий для суду час потрібне стабільне, співпрацююче і єдине керівництво. Я зосереджуся на сприянні діалогу між органами суду, захистом і представниками потерпілих, а також на зміцненні діалогу з державами-учасницями та державами, які ще не ратифікували Римський статут. Я також приділятиму пріоритетну увагу безпеці та благополуччю персоналу суду, – заявила вона.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна за підозрою в депортації українських дітей до РФ і в скоєнні воєнних злочинів в Україні. Путіна можуть заарештувати на території 123 країн, які ратифікували Римський статут. 27 липня того ж року в Росії оголосили в розшук суддю Томоко Акане, яка видала ордер на арешт Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Белової.
Джерело