Годинник Судного дня вирішили вперед не переводити – Суспільство

Годинник Судного дня вирішили вперед не переводити - Суспільство

Фото: thebulletin.org

Вчені залишили на місці стрілки символічного Годинника Судного дня. До кінця світу, як і раніше, лишається 90 секунд. Про це повідомляє заснований Альбертом Ейнштейном американський журнал Bulletin of the Atomic Scientists (“Вісник вчених-атомників”).

Повідомляється, що це найближчий час до кінця світу в історії існування Годинника.

– Не зрозумійте неправильно: залишити стрілки годинника на позначці 90 секунд до опівночі – не свідчить про те, що світ стабільний. Зовсім навпаки. Урядам і громадам в усьому світі необхідно терміново діяти. І “Вісник” зберігає надію і натхнення з огляду на молоде покоління, яке очолює цей процес, – сказала президентка журналу Рейчел Бронсон.

На думку вченої ради журналу, така близькість до кінця світу обумовлена різними глобальними загрозами, які зараз існують у світі. Серед них війна, яку Росія розв’язала проти України, погіршення ситуації щодо скорочення ядерних озброєнь, кліматична криза і штучний інтелект.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році стрілки Годинника Судного дня оновляться о 10:00 за східним стандартним часом (15:00 за Грінвічем) у вівторок, 23 січня. І, судячи з розвитку негативних процесів у світі, вони, найімовірніше, знову покажуть, що людство само собі стрімко риє яму. У січні 2023 року Годинник Судного дня перевели ще на 10 секунд уперед через війну в Україні. Тобто це наближає «кінець світу». Тепер до умовної «півночі» залишається лише 90 секунд. 
Джерело