Глава МЗС Словаччини зустрівся із Лавровим і потис йому руку

Глава МЗС Словаччини зустрівся із Лавровим і потис йому руку

Фіцо назвав зустріч Бланара з Лавровим прикладом «збалансованої та суверенної зовнішньої політики фото: aktuality.sk

Зустріч Бланара з Лавровим не сподобалася словацькій опозиції

Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар зустрівся з главою російського МЗС Сергієм Лавровим та потис йому руку. Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо пояснив це «збалансованою політикою», але опозиція не оцінила такого підходу. Про це повідомляє aktuality.sk.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Зустріч Бланара з Лавровим відбулася на полях дипломатичного форуму в турецькій Анталії. Фото, на якому очільники міністерств тиснуть одне одному руку, опублікувало російське МЗС, а також російські пропагандистські медіа.

Словацький прем’єр назвав зустріч Бланара з Лавровим прикладом «збалансованої та суверенної зовнішньої політики Словаччини щодо всіх сторін світу». Фіцо додав, що знав про зустріч двох міністрів.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Я знав про цю зустріч, я повністю рекомендував йому зустрітися з російським міністром», – додав він.

Однак зустріч Бланара з Лавровим не сподобалася словацькій опозиції. Там її назвали кроком проти Європейського союзу та розворотом в багаторічній зовнішній політиці Словаччини.

«Міністр Бланар зустрівся з головним дипломатом держави, яка називає Словаччину своїм ворогом, яка напала на сусідню державу і чиї представники вказують, що їхня кампанія може не закінчитися Україною… Вони підтвердили, що чинний уряд більше не бачить Словаччини на Заході, але він бачить себе скоріше в авторитарному напрямку та наздоганянні диктаторського режиму», – наголосив віце-голова комітету закордонних справ парламенту Словаччини Томаш Валашек.

Ще один словацький нардеп заявив, що таким вчинком Бланар поставив Словаччину в один ряд з Іраном, Північною Кореєю, Китаєм та Угорщиною.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Нагадаємо, Фіцо заявив, що війна Росії почалася «з розгулу українських неонацистів». За його словами, військове вторгнення в Україну з боку РФ також полягає в тому, щоб «ввести Росію в оману, що НАТО не розширюватиметься далі на схід».

Словацький прем’єр охарактеризував можливе членство України в НАТО як хорошу основу «до початку Третьої світової війни».

Нещодавно у Словаччині мешканці 32 міст вийшли на протест проти уряду Фіцо.

Також Міністр оборони Словаччини вважає, що Україні потрібні мирні переговори з РФ.

За його словами, зараз ситуація на фронті заморожена. Враховуючи нинішній стан військового конфлікту, потрібно починати говорити про мирні переговори. До цього мають бути залучені лідери Євросоюзу та США.

Читайте також: Словаччина: розворот у бік Росії? Інтерв’ю з українським послом Мирославом Кастраном

Джерело