Гепатит А зафіксували вже в шістьох областях України

Гепатит А зафіксували вже в шістьох областях України

Гепатит А – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка передається фекально-оральним механізмом фото ілюстративне

Занедужала доросла людина з Луцької громади

Випадки захворювання гепатитом А в Україні вже зафіксовано у шести областях. Новий випадок підтвердили у Волинській області. Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«У листопаді на Волині зареєстрували випадок вірусного гепатиту А. Занедужала доросла людина з Луцької громади», – йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що в осередку захворювання проведено епідрозслідування, встановлено коло контактних, за якими триває медичний нагляд. Всі пройшли обстеження на гепатит А, результати – негативні.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Як уберегтися від гепатиту А?

Мийте руки водою з милом, щонайменше, протягом 20 секунд. Завжди мийте руки перед приготуванням/споживанням їжі та після вбиральні. Мийте овочі та фрукти чистою водою перед тим, як їх споживати. Якщо не впевнені, що вода з-під крана або з криниці безпечна, – використовуйте для пиття, приготування їжі та миття овочів і фруктів лише бутильовану або кип’ячену воду. Дотримуйтесь рекомендацій з офіційних джерел щодо безпеки води у вашому регіоні.

Раніше «Главком» писав, що влада Вінницької області посилила контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту через спалах захворюваності гепатиту А. Наразі під тимчасовою забороною ярмарки та масові заходи з реалізації продукції домашнього виробництва.

Нагадаємо, що окрім Вінниччини гепатит А зафіксовано на Прикарпатті, а також у Тернопільській, Закарпатській та Дніпропетровській областях.

Читайте також: Інфекціоніст Федір Лапій про спалах гепатиту А: Досі важко сказати, чому саме Вінниця
Джерело