У Дніпропетровській області зареєстровано вже 32 випадки гепатиту А фото: suspilne.media
Про нові випадки повідомили в Дніпропетровській та Закарпатській областях
Гепатит A виявили вже в п’яти областях України. Нові випадки зокрема були зафіксовані в Дніпропетровській та Закарпатській областях. Про це повідомляє «Суспільне» та місцеві ЗМІ Дніпропетровської області.
Будь ласка, читайте текст після реклами
Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної військової адміністрації Анатолій Пшеничний розповів, що від початку 2023-го року на Закарпатті виявили 125 випадків захворювання.
«Зараз назвати це спалахом не можна, адже підстав для цього немає. Спалах – це коли зареєстровано 3-5 випадків в одному середовищі, в одній сім’ї, колективі чи класі», – зазначив Пшеничний.
Будь ласка, читайте текст після реклами
Нині ж на Закарпатті із діагнозом гепатит А перебувають у лікарнях одинадцять людей, зокрема, п’ятеро дітей.
Водночас в Дніпропетровській області зареєстровано вже 32 випадки. Це стало відомо під час пресконференції з представниками Дніпропетровського обласного центру контролю і профілактики хвороб, яка пройшла у Павлограді за участі місцевих спеціалістів.
«Сьогодні в тих зразках води, які ми досліджували, ми не виявили гепатиту А, але ми продовжуємо подальший моніторинг», – сказав спеціаліст.
Нагадаємо, гепатит А дістався і до Тернопільщини.
Будь ласка, читайте текст після реклами
Гепатит А (застарілі назви: хвороба Боткіна, інфекційний гепатит, епідемічний гепатит) – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка передається фекально-оральним механізмом. Хвороба поширена в усіх країнах світу. Але через наявність високоефективної вакцини у багатьох країнах розвиненої медицини захворюваність зведена практично нанівець.
У багатьох випадках захворювання перебігає майже або зовсім безсимптомно, особливо у дітей та молодих людей. Інкубаційний період складає від двох до шести тижнів. Якщо симптоми з’являються, вони, як правило, зберігаються протягом 1-4 тижнів у неускладнених випадках. Спостерігають нетривалу гарячку у перші три дні хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяницю, в тяжких випадках – може бути блювання, біль у животі. Гостра печінкова недостатність виникає казуїстично серед людей з фоновими тяжкими хворобами.
Нагадаємо, що вперше за останній час спалах Гепатиту А стався на Вінниччині. Станом на 2 листопада кількість випадків захворювання на вірусний гепатит А зросла до 268, у лікарнях залишаються 92 пацієнти.
Згодом хворих на гепатит А зафіксували на Івано-Франківщині.
Читайте також інтерв’ю: Інфекціоніст Федір Лапій про спалах гепатиту А: Досі важко сказати, чому саме Вінниця
Джерело
Залиште відповідь