Фінляндія уп’ятеро збільшила виробництво боєприпасів: яка причина

Фінляндія уп'ятеро збільшила виробництво боєприпасів: яка причина

Гельсінкі суттєво нарощують виробництво снарядів фото: AP

Єврокомісія інвестує у виробництво снарядів у Фінляндії

Міністерство оборони Фінляндії виділило приблизно 24 млн євро на додаткові зусилля з виробництва боєприпасів і наростила свої спроможності в цьому секторі уп’ятеро. Після отримання фінансування від ЄС країна може подвоїти цей показник. Про це заявив міністр оборони країни Антті Хаккянен, передає Yle.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Виділення коштів на боєприпаси сталося ще торік у грудні, на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну. А 15 березня Європейська комісія оголосила одержувачів гранту ASAP, призначеного для підтримки європейського виробництва боєприпасів. Серед одержувачів фінансування – оборонна промисловість Фінляндії.

За словами Хаккянена, рішення Єврокомісії щодо фінансування відповідає плану, розробленому міністерством оборони у грудні. Крім того, така ухвала фінансує інвестиції, які мають вирішальне значення для військової безпеки та дозволяють довгострокову підтримку України.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Спеціальний експерт міноборони Фінляндії Франс Пелтонен відзначив, що порівняно з довоєнним часом – вітчизняне виробництво боєприпасів уже зросло вп’ятеро. Таким чином, за його словами, ухвалені зараз рішення щодо фінансування ЄС і держави подвоять поточний рівень. 

Якщо інвестиції будуть реалізовані, то у Фінляндії вироблятиметься вдесятеро більше боєприпасів, аніж до початку війни в Україні. Це, зокрема, допоможе підтримувати Київ зброєю.

Нагадаємо, що нещодавно глава МЗС Фінляндії висловилась про відправку військ в Україну.

До слова, Європейський союз обговорює способи щодо підтримки оборонної промисловості. Це пов’язано з війнами в Україні та Ізраїлі. 

Як повідомлялося, боєприпаси, закуплені в країнах, що не входять до ЄС, з ініціативи Чехії, можуть потрапити в Україну вже в червні.

Джерело