Фінляндія до 14 січня закрила кордон із Росією – Суспільство

Фінляндія до 14 січня закрила кордон із Росією  - Суспільство

Фото: REUTERS

Уряд Фінляндії вже за добу після відкриття КПП з РФ ухвалив рішення до середини січня закрити кордон. Про це повідомляє видання yle.

– Східний кордон буде закрито завтра о 20:00 до 14 січня 2024 року, – йдеться у повідомленні.

У четвер кордон між Фінляндією та Росією був тимчасово відкритий у двох точках для перевірки ситуації. Однак нове рішення уряду скасувало попереднє, і кордон знову закрито.

Зазначається, що звернення за міжнародним захистом наразі приймаються лише на пунктах повітряного та водного транспорту. Сухопутні прикордонні переходи для подання заяв про захист недоступні.

Близько години тому загальна кількість людей, які перетнули кордон, становила приблизно 1300 осіб. З них 784 особи вирушили до Росії, а 524 в’їхали до Фінляндії з Росії.

У ніч із середи на четвер Фінляндія зняла обмеження на рух через КПП Ваалімаа та Ніірала, дозволивши пасажирський та вантажний рух.

З 30 листопада Фінляндія закрила останній пункт пропуску на кордоні з Росією. Це пов’язано з тим, що Росія сприяє прибуттю шукачів притулку на фінський кордон.

У вересні 2022 року Фінляндія заборонила в’їзд легкових автомобілів з Росії, дозволивши це лише громадянам Євросоюзу, російським резидентам, дипломатам та їхнім родинам. Власники російських авто мають залишити Фінляндію до 16 березня 2024 року.

Джерело