Федоров: У “Дії” не буде ні повісток, ні сервісів, пов’язаних із мобілізацією – Суспільство

Федоров: У "Дії" не буде ні повісток, ні сервісів, пов'язаних із мобілізацією  - Суспільство

Фото: suspilne.media/

Додаток “Дія” не додаватиме сервісів, пов’язаних з мобілізацією, в рамках нового законопроекту. Також у додатку не буде порядку денного, заявив віце-прем’єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю Суспильні.

– Я не хочу говорити про можливі сценарії, бо закон ще готується до другого читання. Єдине, можу ще раз запевнити, що у “Дії” не планується надсилати повістки. Там не буде сервісів, пов’язаних з мобілізацією – у якому б форматі Рада не ухвалила законопроект, – наголосив віце-прем’єр.

Міністр зазначив, що цифрові рішення у питанні виклику до територіальних центрів комплектації та соцпідтримки залежатимуть від законопроекту про мобілізацію, який Верховна рада нещодавно підтримала у першому читанні. Е-реєстр військовозобов’язаних має бути якісним, щоб не було випадків, коли людина залишається “поза радари”, зазначив він. При цьому на підставі даних у реєстрі мають ухвалюватися рішення про мобілізацію: скільки людей та в яких регіонах.

Уряд повторно вніс до Верховної Ради законопроект про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби 30 січня. Документ пропонує змінити порядок проведення мобілізації. Правки до законопроекту про мобілізацію прийматимуться до 21 лютого. Після цього профільний комітет розпочне роботу над їх обробкою, скільки часу це займе наразі невідомо. Документ винесуть на друге читання лише після того, як кожне виправлення обговорять, заявила глава партії “Слуга народу” Олена Шуляк.
Джерело