Естонія може відправити війська в Україну

Естонія може відправити війська в Україну

Фото: Getty Images Естонія серйозно розглядає можливість відправки військ до України

Естонія має бажання відправити своїх військовослужбовців в Україну в рамках загальної місії НАТО.

Уряд Естонії розглядає можливість відправки військ в Україну, аби естонські військові взяли на себе тилові роботи на заході України. Про це в понеділок, 13 травня, в інтерв’ю Breaking Defense заявив радник президента Естонії з національної безпеки Мадіс Ролл.

За його словами, Естонія прагне зробити такий крок у межах місії НАТО, однак не виключено, що відправка військ відбудеться у межах меншої коаліції.

“Дискусії тривають. Ми повинні розглянути всі можливості. Ми не повинні обмежувати свій розум щодо того, що ми можемо робити”, – зазначив радник президента Естонії.

Він також підкреслив, що “не виключено”, що країни НАТО, які виступають проти такого кроку, змінять свою думку “з часом”.

Нагадаємо, про можливість відправлення військ в Україну першим заговорив президент Франції Еммануель Макрон. Днями він заявив, що вважає нервову реакцію Росії на його заяви про можливу відправку західних військ в Україну свідченням того, що ця ідея працює.

Естонія передасть Україні засоби для підсилення власного кіберпростору в межах ІТ-коаліції. Про це стало відомо під час зустрічі заступниці міністра оборони України Катерини Черногоренко із заступником командувача Кіберкомандування Сил оборони Естонії Міхкелем Тікком та керівницею департаменту кіберполітики та координаторкою ІТ коаліції з боку Міністерства оборони Естонії Лаурою Оолуп у Києві.

Джерело