Експерти МАГАТЕ повідомили про потужні вибухи на Запорізькій АЕС впродовж тижня

Фото: Факти ICTV

Експерти МАГАТЕ цього тижня зафіксували потужні вибухи на Запорізькій атомній електростанції, яка тимчасово окупована російськими окупантами.

Про це повідомляє пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії.

«Експерти МАГАТЕ, дислоковані на ЗАЕС, повідомили, що протягом останнього тижня щодня чули вибухи, зокрема один — пізно ввечері минулої п’ятниці, який, схоже, стався неподалік від самої станції. Також вчора було кілька вибухів. Один з них був незвично гучним, що вказувало на дуже близьке розташування до місця», — йдеться у повідомленні.

Як зазначають експерти, їм не вдалося остаточно визначити походження та місце вибухів, за винятком того, що пролунав вчора, 22 лютого.

За даними працівників ЗАЕС, сильний вибух був частиною «польових навчань» окупантів. Пошкоджень станції та постраждалих не було.

«Я, як і раніше, глибоко стурбований ситуацією з ядерною безпекою та захищеністю на найбільшій в Європі атомній електростанції, розташованій на лінії фронту війни. Звіти наших фахівців свідчать про можливі бойові дії неподалік від об’єкта. Ще раз закликаю всі сторони неухильно дотримуватися п’яти конкретних принципів захисту станції та уникати будь-яких нападів або військової діяльності, які можуть загрожувати ядерній безпеці та захищеності там», — сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Як повідомляла АрміяInform, окупанти обстріляли Запорізьку АЕС: станція залишилась на одній лінії живлення.

Джерело