Дуров заявив, що виконає вимоги щодо обмеження низки Telegram-каналів для українців – Суспільство

Дуров заявив, що виконає вимоги щодо обмеження низки Telegram-каналів для українців - Суспільство

Фото: скріншот

Деякі телеграм-канали, розраховані на українську аудиторію, незабаром можуть бути обмежені. Це пов’язано з тим, що корпорація Apple звернулася до месенджера Telegram із вимогою заблокувати певні новинні чи пропагандистські канали для користувачів iPhone з українськими SIM-картками. Про це заявив фундатор Telegram Павло Дуров.

– У лютому 2022 року пропонував обмежити Telegram-канали в РФ та Україні, бо їх використовують для військової пропаганди. Однак і наші українські, і російські користувачі категорично виступили проти обмежень, поставивши на чільне місце свободу доступу до інформації, навіть упередженої. Я підтримав вибір наших користувачів. Ми все ще забороняємо облікові записи та ботів, які збирають координати для цільових ударів або публікують особисту інформацію із закликами до насильства. Ми не хочемо, щоб Telegram був інструментом для насильства, тому, будь ласка, повідомляйте нас про такі канали/боти, якщо ви їх бачите, – написав він.

Дуров каже, що Telegram отримує офіційні листи від Apple із вимогами заблокувати деякі новинні та пропагандистські канали для користувачів iPhone з українськими SIM-картками. За його словами, “певних змін тут не уникнути”, оскільки Telegram має розглядати запити від App Store, щоб залишатися доступними для користувачів.

Раніше керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що українська влада може впливати на засновника Telegram Павла Дурова, щоб він обмежував роботу окремих каналів на території України. 25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо регулювання Telegram. Зокрема, пропонується заборонити представникам держорганів мати акаунти у соцмережах, які уніфікують як непрозорі. 17 квітня Павло Дуров в інтерв’ю Такеру Карлсону заперечував зв’язок Telegram із владою Росії. За словами Дурова, він виїхав з Росії після того, як російська влада у 2014 році вимагала від нього надати доступ до особистих даних “ВКонтакті” організаторів протестів в Україні.
Джерело