Двох «жителів» Сумського СІЗО та їх спільницю з волі судитимуть за інтернет-шахрайство | Кримінальні новини

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох чоловіків та жінки, які ошукували довірливих громадян по всій Україні.        

Слідством встановлено, що перебуваючи в ДУ «Сумський слідчий ізолятор», 35-річний конотопчанин організував шахрайську схему. Зокрема, разом зі своїм 24-річним співкамерником у мережі Інтернет вони розміщували оголошення про продаж неіснуючого товару за привабливою ціною. Зацікавленим людям пропонували перерахувати на картку аванс чи повністю оплатити товар.

До злочинної діяльності організатор також залучив 37-річну жінку, яка перебуваючи на волі, підшукувала їм банківські картки, на які покупці перераховували кошти, а потім оперативно знімала готівку.

Встановлено, що лише з березня по грудень 2023 року злочинці ошукали 6 осіб на 275 тис. грн.

При цьому організатор групи має багате кримінальне минуле, до цього він вже був 5 разів засуджений, у тому числі й за вбивство молодої дівчини та зґвалтування неповнолітньої. Нагадуємо що через місяць після звільнення з місць позбавлення волі, де провів більше 12 років, 6 листопада 2020 року опівночі у м. Конотоп він силою затягнув на кладовище 14-річну дівчину, де зґвалтував її.

Дії організатора групи та його співкамерника кваліфіковано за ч. 3, 4, 5 ст. 190 КК України. Їх спільниця відповідатиме за ч. 5 ст. 190 КК України.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури