До Землі летить унікальна комета диявола – Суспільство

До Землі летить унікальна комета диявола - Суспільство

Фото: Gianluca Masi/Virtual Telescope Project

Рідкісна комета Понса-Брукса або рогата комета диявола пронесеться над Землею найближчими тижнями.  Торік у липні через несподіваний спалах комета стала приблизно у 100 разів яскравішою, а хмара з пилу й газу, що оточує її ядро (кома), розширилася і почала нагадувати за формою підкову, зазначає Space.com. Через це рогату комету стали називати кометою диявола, зазначає Space.com.

– Уперше цю комету виявив астроном Жан-Луї Понс 12 липня 1812 року. Спочатку він описав її як безформний об’єкт без видимого хвоста. Однак протягом наступного місяця комета стала настільки яскравою, що її можна було розгледіти на нічному небі неозброєним оком. Подальші розрахунки показали, що кометі необхідно близько 65-75 років, щоб облетіти Сонце, – йдеться в повідомленні.

2 вересня 1883 року американський спостерігач за кометами британського походження Вільям Брукс знову побачив цю комету. Тому зараз вона носить імена обох дослідників.

Причини спалахів яскравості комети достеменно невідомі, але деякі астрономи припускають, що комета Понса-Брукса – рідкісний представник групи комет із вулканічною активністю на поверхні.

До кінця березня яскравість комети може сягнути п’ятої зоряної величини, а отже, можливо, її можна буде побачити неозброєним оком. Водночас краще за можливості скористатися біноклем або телескопом.

Перед світанком у ніч із 1 на 2 лютого 2023 року жителі Землі могли помилуватися унікальною зеленою кометою С/2022 Е3. Ця гостя вже зазирала до нас 50 тис. років тому, ще в кам’яному віці, де на неї дивувалися неандертальці. 
Джерело