До річниці Чорнобильської трагедії НБУ випустив монету з чорним лелекою – Суспільство

До річниці Чорнобильської трагедії НБУ випустив монету з чорним лелекою - Суспільство

Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк України у 38-му річницю Чорнобильської катастрофи вводить в обіг пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Це – четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. Про це йдеться на Facebook-cторінці НБУ.

– Лелека чорний – рідкісний птах, який став одним зі своєрідних символів відродження життя в Чорнобильській зоні. Це один із двох видів лелек, що зустрічається у фауні України. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт. На відміну від білого лелеки, цей птах – дуже обережний та намагається уникати людей, тому представників його виду побачити можна дуже рідко, – йдеться у повідомленні.

На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лелеку чорного, над яким угорі – пташенята в гнізді. На аверсі – в центрі розміщене символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого – тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося та бурого ведмедя.

Номінал пам’ятної монети – 5 грн. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж – 40 000 штук (у тому числі 20 000 шт. у сувенірному пакованні).  Придбати її можна відсьогодні в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.

Національний банк України у перший день весни випустив пам’ятну моменту «Батьківське щастя». На аверсі монети на дзеркальному тлі зображено композицію: батьківські руки, які обіймають ніжки немовляти, що символізує довіру, почуття захисту та любові, які поєднують родину. На реверсі монети також на дзеркальному тлі показано немовля, яке мирно спить на м’яких хмарках серед іграшок. До другої річниці повномасштабного російського вторгнення Національний банк випустив пам’ятну банкноту “Єдність рятує світ”. Банкноту номіналом 50 гривень введено в обіг з 23 лютого. 
Джерело