До хвороби Україна готується за трьома напрямками, заявив Ляшко – Суспільство

До хвороби Україна готується за трьома напрямками, заявив Ляшко - Суспільство

Фото: t.me/mozofficial

Україна готується до пандемій інфекційних хвороб, зокрема, “хвороби Х”. Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, якого цитує пресслужба відомства.

– Особливо важлива оперативна розробка високоякісних діагностичних, терапевтичних засобів та вакцин. Йдеться про 100 днів у разі наступної епідемії, – розповів він.

Ляшко підкреслив, що система охорони здоров’я України готова до викликів епідемій завдяки трьом ключовим компонентам: кадровому потенціалу, сильній лабораторній мережі та глобальному партнерству.

Він зазначив, що за останні 5 років понад 160 фахівців пройшли навчання з польової епідеміології, а кількість інтернів у галузі епідеміології зростає щороку. Для протидії загрозі антибіотикорезистентності за останні 2,5 роки кількість бактеріологічних лабораторій в Україні збільшилася практично вдвічі і посилено дозорний епіднагляд за антимікробною резистентністю, включаючи поранених під час війни.

“Хвороба X” – найменування теоретичного невідомого патогена, здатного викликати епідемію або пандемію. Термін прийнято ВООЗ у лютому 2018 року.

ВООЗ закликала готуватись до можливої ​​появи “хвороби Х”. Згідно з прогнозами ВООЗ, ця невідома хвороба становить у 20 разів більшу загрозу, ніж коронавірус. KP.UA писала, що відомо про «Хворобу Х», про яку зараз говорить ВООЗ.
Джерело