До “Фельдман екопарку” під Харковом повернули п’ять шимпанзе – Суспільство

До "Фельдман екопарку" під Харковом повернули п'ять шимпанзе - Суспільство

Фото: suspilne.media

У “Фельдман екопарк” під Харковом повернулися п’ять шимпанзе, яких через російські обстріли навесні 2022 року тимчасово відвезли до Харківського зоопарку. Тепер вони нарешті повернулися додому і поки що живуть у зимовому вольєрі. Про це розповідає Суспільне.

– Шимпанзе звикають до зимового вольєра, куди їх тимчасово поселили. Поки що ночую поруч із ними. Їм спокійніше, коли я поряд. Коли я заходжу сюди, вони зітхають, бо не самі. Звісно, ​​їм це великий стрес. Зараз для них найголовніше — раціон: теплі напої і щоб погодинний раціон був. Тоді вони добре адаптуються, – розповів він, додавши, що переїзд дався тваринам непросто. – Тих мавп, яких я міг взяти на руки, занести в машину та відвезти, я брав на руки та виводив. Вони розбігалися, але я потім їх ловив і довозив. Тих, яких я вже побоювався брати до рук, ми приспали і возили. То були орангутанги.

До "Фельдман екопарку" під Харковом повернули п'ять шимпанзе - Суспільство

Щоб повернути мавп із евакуації, в екопарку відновили зимовий вольєр – його пошкодили російські обстріли. Там була пробита стіна — пряме влучення ракети. За кілька місяців співробітники провели реконструкцію, перевірили всі сітки та вирішили забирати назад наших друзів, зазначив чоловік. За його словами, у парк збираються повернути ще трьох шимпанзе та родину орангутангів — Васю, Понку, їхнього сина Месика та підлітка Кузю.

Фельдман Екопарк дуже постраждав на початку повномасштабного вторгнення Росії. На його території загинуло п’ять співробітників, а також понад 100 тварин. 80% будівель на території парку було зруйновано. Понад 3,5 тисяч тварин евакуювали. Фельдман Екопарк відкрився у квітні 2022 року вперше після повномасштабного вторгнення Росії до України. До цього у парку розмінували «Долину альпака» та повернули буйволів.
Джерело