Для українських вчителів розробили рекомендації з використання штучного інтелекту – Суспільство

Для українських вчителів розробили рекомендації з використання штучного інтелекту - Суспільство

Фото: mon.gov.ua

Міністерства освіти та цифрової трансформації опублікували рекомендації для вчителів з використання штучного інтелекту у школах. Про це 22 травня повідомили очільники відомств Оксен Лісовий та Михайло Федоров.

– У документі зібрані практичні поради, як навчитися працювати з ШІ-системами та передати ці навички учням. Також є лайфхаки, як написати запит до ШІ-систем, переліки інструментів для роботи та ідеї використання ШІ на уроках. Окремий фокус документа — на безпечному використанні технології у процесі навчання, – написав у своєму телеграм-каналі Михайло Федоров.

У Міністерстві освіти і науки розповіли, що рекомендації розробила робоча група із 30 фахівців — представників МОН, наукового середовища, інститутів підвищення кваліфікації, університетів, шкіл і громадського сектору.

– Штучний інтелект може дещо спростити та поліпшити роботу вчителів. Наприклад, створювати презентації та допомагати формувати індивідуальні освітні траєкторії для кожного учня. Цим документом ми пояснюємо, як перетворити штучний інтелект на власного помічника. Реалізація рекомендацій допоможе трансформувати українську освіту та зробити її більш інноваційною, — пояснив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

Також використання інструментів на основі ШІ поліпшуватиме навчальний досвід учнів.

У квітні в МЗС України повідомили, що офіційні заяви, які стосуються українців за кордоном, озвучуватиме продукт штучного інтелекту «Вікторія». Прототипом ШІ-спікера стала Розалі з “Холостяка”. 22 травня Верховна Рада ухвалила закон про модернізацію шкільного предмета «Захист України». У рамках нього школярі вивчатимуть дрони та медичну допомогу.
Джерело