Диригент з України Кирило Карабиць отримав орден від британського короля – Суспільство

Диригент з України Кирило Карабиць отримав орден від британського короля - Суспільство

Фото: facebook.com/Kirill Karabits

Українського диригента Кирила Карабиця нагородили Орденом Британської Імперії – почесним орденом від короля. Про це повідомив Борнмутський симфонічний оркестр, головним диригентом якого є Карабиць. Кирило Карабиць отримав нагороду “за заслуги в музичній галузі та популяризацію симфонічних творів з України та Східної Європи”.

– Я глибоко вдячний за цю почесну нагороду за подорож, яку я мав честь розділити з музикантами й слухачами Борнмутського симфонічного оркестру протягом останніх 15 років – я глибоко пишаюся тим, чого ми досягли разом, – прокоментував диригент.

Генеральний директор Борнмутського симфонічного оркестру Дугі Скарф сказав, що почесним орденом Британської імперії був відзначений вплив Кирила Карабиця на музичний ландшафт Великої Британії.

47-річний киянин Кирило Карабиць з 2009 року є головним диригентом Борнмутського симфонічного оркестру – одного з основних симфонічних оркестрів Великої Британії. Він став головним диригентом Борнмутського симфонічного оркестру у віці 33 років. У новому сезоні 2024/25 Кирило Карабиць стане художнім керівником Борнмутського симфонічного оркестру.

Кирило Карабиць – син композитора Івана Карабиця.  Він закінчив Київську консерваторію та Віденську академію музики. Орден Британської Імперії — британський лицарський орден, заснований 4 червня 1917 року королем Георгом V. 2022 року Київський симфонічний оркестр отримав премію з рук принцеси Монако. Оркестр отримав премію принца П’єра де Монако у категорії “Музичний трамплін”. Церемонія нагородження лауреатів відбулася в оперному театрі Opéra de Monte-Carlo.
Джерело