Десятки тисяч запитів на секунду: в Мінцифри розкрили деталі збою в Дії

Десятки тисяч запитів на секунду: в Мінцифри розкрили деталі збою в Дії

Фото: Кореспондент.net Збій у Дії під час голосування

Перед голосуванням на платформі проводилися навантажувальні тестування, але реальне навантаження під час нацвідбору виявилося у 30 разів більшим, що стало несподіванкою для розробників.

Під час голосування на нацвідборі на Євробачення 3 лютого Дія отримувала понад 24 000 запитів на секунду, що є рекордним навантаженням. Про це у неділю, 4 лютого, повідомив глава директорату розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.

За його словами, такий обсяг запитів створив рекордне навантаження за всі часи роботи Дії – більше, ніж на нацвідборі торік, під час запитів на “ковідну тисячу” та генерацію COVID-сертифікатів.

“Реєстр не зміг опрацювати великий потік, тому виникла штучна черга з відповідями, що й призводить до збою відображення користувачам опитування”, – пояснив чиновник.

За словами Баніка, проводилися навантажувальні тестування, але цьогорічний нацвідбір дав у 30 разів більше навантаження. “Зробимо висновки на майбутнє. Дія стійко витримала всі атаки й блекаути, витримає й наступні Нацвідбори та пікові навантаження”, – написав Банік.

Нагадаємо, під час голосування у Дії за переможця нацвідбору на Євробачення майже одразу застосунок почав видавати користувачам повідомлення про помилку. Через це голосування продовжили майже на добу.

За підсумками голосування оголосили переможців. Згідно з підрахунками, на 68-пісенному конкурсі Україну представлять alyona alyona & Jerry Heil із композицією Teresa & Maria.

Джерело