Десять “волонтерів”, які отримали дозвіл на виїзд за кордон, так і не повернулися – Суспільство

Десять "волонтерів", які отримали дозвіл на виїзд за кордон, так і не повернулися - Суспільство

Фото: t.me/olexandrprokudin

Голова Херсонської ОВ Олександр Прокудін розповів, що видав дозволи на виїзд за кордон через систему “Шлях” для 10 представників волонтерських організацій “Єдина Україна” та “Аджалік”, проте ті не повернулися до України. Про це він сказав у відеозверненні у Telegram.

– На превеликий жаль, не всі, хто називає себе благодійниками, такими є насправді. Часом за словом “допомога” приховують свої корисливі цілі. Мною було видано розпорядження про дозвіл на перетин кордону для представників організацій “Єдина Україна” та “Аджалик”. Вони виїхали за межі країни та привезли обіцяну гуманітарну допомогу, зробили фото, прозвітували. Однак після цього вдруге вирішили виїхати та не повернулися назад до України. Йдеться про 10 людей, – зазначив Прокудін.

Глава ОВА додав, що зараз розпорядження про їхній виїзд скасовано. Також він звернувся до правоохоронних органів із проханням перевірити факт незаконного перетину державного кордону. Він запевнив, що влада робить все можливе, щоб притягнути їх до відповідальності, а “організації”, які вони представляли, “більше не отримають погодження на виїзд за кордон”.

На день раніше ведучий “24 каналу” Олексій Печій отримав акредитацію на саміт ЄС, який проходив з 14 по 15 грудня, і вирішив не повертатися до України. Він заявив, що зробив висновок, що в Україні не вистачає “горизонтальної комунікації із західним суспільством” і тому залишився в Європі нібито, щоби це виправити. Він також пообіцяв допомагати українській армії. Його від’їзд викликав скандал та негативну реакцію громадськості.

Джерело