Держдеп пообіцяв використати усі повноваження для вилучення активів РФ

Держдеп пообіцяв використати усі повноваження для вилучення активів РФ

Фото: Getty Images Держдеп США

США консультуються з європейськими союзниками щодо найкращого способу використання російських активів на користь України.

Білий дім має намір повною мірою скористатися повноваженнями Акту REPO, аби забезпечити ефективне вилучення заморожених активів РФ на користь України. Про це у вівторок, 4 червня, заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер, передає Укрінформ.

“Держсекретар чітко дав зрозуміти, що нам надані ці повноваження (за Актом REPO – ред.), і ми плануємо їх використати”, – сказав представник зовнішньополітичного відомства США.

Однак, за його словами, важливою залишається умова щодо використання цих повноважень спільно з європейськими та іншими союзниками. Адже більшість заморожених активів зберігається не в США, а в країнах Європи.

“Ми консультуємося з нашими європейськими союзниками щодо найкращого способу зробити це, але ми прагнемо забезпечити, аби заморожені активи РФ залишалися замороженими та використовувалися на користь українського народу”, – зазначив представник Держдепу.

Положення закону REPO, який передбачає конфіскацію та спрямування на відновлення України заморожених активів Росії, були ухвалені в рамках закону про додаткове фінансування потреб нацбезпеки США. Цей документ був підписаний президентом США 24 квітня, він також містить понад $60 млрд допомоги Україні.

Раніше у Байдена заявили, що про використання заморожених суверенних активів Росії для допомоги Україні говоритимуть лідери країн G7.

G7 вивчає варіанти передачі Україні заморожених активів РФ

Джерело