Депутата Житомирської міськради та його спільників викрито на заволодінні 1,4 млн грн бюджетних коштів | Кримінальні новини

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури повідомлено про підозру депутату Житомирської міської ради від забороненої в Україні політичної партії «ОПЗЖ», який є керівником комунального підприємства, а також двом його спільникам.

Їм інкриміновано заволодіння чужим майном, складання та використання підроблених офіційних документів та службове підроблення.

За даними слідства, керівник підприємства-депутат розробив злочинну схему заволодіння бюджетними коштами громади. До неї залучив головного інженера та знайомого підприємця, який є співзасновником стоматологічної клініки.

Підозрювані склали тендерну документацію для участі в оголошеному підприємством тендері на прибирання та вивезення негабаритного сміття на умовах субпідряду. Туди внесли недостовірні відомості про нібито наявність у стоматолога спецтехніки і людських ресурсів для цієї діяльності.

Так вони забезпечили перемогу у тендері «свого» бізнесмена. Склали підроблену документацію про повне нібито виконання умов договору підприємцем. Фактично роботи за вказівкою директора виконували самі працівники з використанням техніки підприємства.

Кошти за виконані роботи перераховувалися на рахунок підприємця та знімалися готівкою у банку.

Протиправну схему підозрювані «провернули» двічі. Загалом заволоділи 1,4 млн грн з місцевого бюджету.

Під час обшуків за місцем їх проживання, в службових кабінетах та автомобілях вилучено готівку у різних валютах, що в еквіваленті становить майже пів мільйона гривень, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та документи.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення їх від займаних посад.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури